Vastsündinute isad sooviksid rohkem teavet imikuga toimetuleku kohta

Vastsündinute isad sooviksid rohkem teavet imikuga toimetuleku kohta

29. Oct 2013, 00:33 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enamikul uutel isadel pole aimugi, kuidas vastsündinutega ümber käia ja nad on esimest korda oma last süles hoides väga ärevil.

Lisaks pole üks viiest Suurbritannia värskest isast enne enda lapse esmakordset hoidmist varem väikelast süles hoidnud ning 30 protsenti ütlevad, et neil pole aimugi, kuidas seda teha, vahendab Naine24.

Uue Persili korraldatud uurimuse kohaselt tunnistas lausa 90 protsenti meestest, et nad vajaksid meeleheitlikult rohkem praktilist teavet imikuga toimetulekuks.

Uurimuse kohaselt tunnevad isad end kogenematutena ja nii võib beebi tulek anda löögi nende enesekindlusele.

Kui aga 19 protsendil uutel isadel kulub nädal, et tunda end oma vastsündinu süles hoidmisel kindlalt, siis 62 protsenti uutest emadest ütles, et tänu loomulikule instinktile tunnevad nad end mugavalt juba esimesest päevast alates.

Uurimusest selgus ka, et isad tunnevad, et nende side uute ilmakodanikega tugevneb kõige rohkem just öiste söögikordade ajal ning üha rohkem isasid võtab selle ülesande enda kanda.

Samas tunnistasid aga lausa 57 protsenti värsketest emadest-isadest, et tunnevad end ebamugavalt, kui keegi nende sõpradest või perekonnast imikut hoiab.

Ämmaemand Jean Robinson sõnab, et kuigi ebakindluse tundmine on täiesti normaalne, on kohe algusest peale imikuga tugeva sideme loomine ülimalt oluline. «Lapse ja vanema vahelise suhte kvaliteet mõjutab nii väikelapse füüsilist kui ka vaimset arengut. Lastel, keda algusest peale palju kallistatakse ja hellitatakse, on täiskasvanuna stressiga kergem toime tulla.»