Vanemad sandistasid lapse, keda nad ei soovinud

Vanemad sandistasid lapse, keda nad ei soovinud

22. Feb 2018, 00:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne.


Tänane Eesti Ekspress vahendab traagilist kohtulugu emast, kes oleks tahtnud oma lapsest pärast sünnitust loobuda, kuid et tema soovi ei võetud tõsiselt, jõudis laps koju, kus keegi teda ei tahtnud ja kus tema nuttu vaigistati raske ajukahjustuseni viinud rusikalöökidega.

Kerge alaarenguga naine sai lapseootusest teada alles seitsmendal raseduskuul günekoloogi vastuvõtu. Ta palus aborti, kuid selleks oli hilja. Naine leppis lapse isaga kokku, et lapsest loobutakse sünnitusmajas - vanemad kartsid, et ei saa beebiga hakkama. Kolm päeva hiljem toodi enneaegne, kuid terve laps keisrilõikega ilmale.

Ema ei olnud lapsest huvitatud ega soovinud teda haiglas vaatamas käia, kuid tema soovi ei võetud tõsiselt ja peatselt jõudiski tüdruk koos emaga koju. Ematunded puudusid, laps kukkus sülest maha, sai laksu tagumikule, ei ilmunud arstivisiitidele.

6. septembril 2015 jättis ema kolmekuuse imiku tundideks üksi koju, ning kui kolmekuune beebi häälekalt süüa paluma hakkas, lõi isa last vaigistamiseks kaks korda rusikaga näkku ja kolm korda rindkere piirkonda. Naine ja mees otsustasid juhtunut varjata. Kui laps poolteist kuud hiljem arstideni jõudis, oli tal palju luumurde, ajukahjustuse tõttu tekkinid hiiglaslik vesipea, ajufunktsioonid puudusid, jalad ja käed olid osaliselt halvatud ning tal oli meningiit.

33-aastane ema kandis teo eest vanglakaristust neli kuud ja püüab nüüd oma tütre olemasolu unustada. Lapse sandistanud isa istub aga kaheksa aastat. Praegu kahe ja poole aastane tüdruk elab Tallinna lastekodus ning on sisuliselt vegetatiivses seisundis.

Loe põhjalikku ülevaadet traagilisest loost Eesti Ekspressist SIIN.