Uuring: Mitmete vaktsiinide manustamine ei nõrgesta immuunsust

Uuring: Mitmete vaktsiinide manustamine ei nõrgesta immuunsust

12. Mar 2018, 22:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapsevanemad muretsevad tihtilugu, kas mitmete vaktsiinide korraga või lühikese ajaperioodi jooksul manustamine ei koorma lapse immuunsüsteemi üle. Esmapilgul võib see ju tõesti nõnda tunduda, kirjutab IFL Science.

Tegelikult on aga päris paljud uuringud näidanud, et mitmete vaktsiinide ega mitmikvaktsiinide manustamine ei vähenda lapse keha vastupanuvõimet haigustele. Äsja teadusajakirjas JAMA avaldatud uuringus leiti, et varases eas mitmeid erinevaid vaktsiine saanud lapsed ei olnud kuidagi kehvema tervisega kui vaktsineerimata lapsed. 

Teadlased jälgisid umbes tuhandet 2-4-aastast last 12 aasta jooksul. Nad ei leidnud vaktsineerimata ning beebi- ja väikelapseeas mitmete vaktsiinidega immuniseeritud laste tervise juures mingit märkimisväärset erinevust. Vaktsineeritud lapsed ei olnud tihedamini haiged, kui vaktsineerimata lapsed. Vaadeldi just üldtervist, mitte nende haiguste esinemist, mille vastu vaktsineeriti.

IFL Science selgitab, et uuringu tulemused on igati loogilised. Alates hetkest, mil beebi emaüsast lahkub, puutub ta kokku loendamatu hulga erinevate mikroobidega - mõned neist kasulikud, teised potentsiaalselt ohtlikud. Võrreldes sellega on vaktsiinis sisalduv nõrgestatud haigustekitaja või selle osake väga väike asi, mis ei saa kuidagi immuunsüsteemi üle koormata. Vastupidi - kokkupuude paljude erinevate bakterite, antigeenide ja teiste mikroorganismidega varases lapseeas on toimiva immuunsüsteemi väljakujunemiseks vajalik.

Uuringuga saab tutvuta SIIN.

 

Kas Sind teeb mitmete vaktsiinide korraga manustamine murelikuks?