Uskumatud lood: kokakoola lutipudelist ja püreestatud kartulikrõpsud

Uskumatud lood: kokakoola lutipudelist ja püreestatud kartulikrõpsud

01. Apr 2016, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Briti uurijad avastasid, et paljud väheharitud noored emad toidavad oma lastele rämpstoitu - vahel juba viiendal elukuul.

Bradfordi 12-18-kuuste laste toitumist vaadelnud uuringu tulemused on jahmatavad: paljud lapsed on suhkru-ja rasvarikastest toitudest sõltuvuses juba enne, kui nad üldse närida oskavad. Mitmetel juhtumitel alustati rämpstoidu pakkumist juba viiekuusele beebile.

Näiteks leiti ema, kelle lapse esimesed hambad lõikusid mustana, sest ema oli talle lutipudelist koolat pakkunud. Ühe pisipoisi emal oli aga kombeks kartulikrõpsude koti põhja väike auk lõigata, et selle kaudu veel hambutule beebile krõpse suhu purustada.

Probleem on kõige teravam madala haridustasemega teismeliste emade seas. On emasid, kes annavad lastele rämpstoitu sellepärat, et ei oskagi ise süüa teha.

Tundub, et kordamine tõesti on tarkuse ema: alla aastase lapse toidulauale ei sobi suhkru või soolaga maitsestatud ega kunstlikke lisaaineid sisaldavad toidud, muidugi on keelatud ka kofeiin! Koola sisaldab palju suhkrut ja veidi kofeiini, krõpsud aga väga palju soola ja enamasti ka kunstlikke lisaaineid.

(Allikas: Daily Mail)


Kas oled sarnaselt kurbi juhtumeid ka Eestis näinud või kuulnud?