Eesti annetajad aitavad beebina oma emalt uue maksa saanud Annat

Eesti annetajad aitavad beebina oma emalt uue maksa saanud Annat

09. May 2017, 21:54 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne.


TÜ Kliinikumi Lastefond toetab alates maikuust üheaastast Annat, kes vajab spetsiaalset ravitoitu, kuna on oma lühikese elu jooksul juba läbi teinud maksasiirdamise. Fondi igakuine abi tüdrukule on 149 eurot.

Annal diagnoositi kahekuuselt sapiteede atreesia ehk sapiteede osaline või täielik läbimatus. See tähendab, et lapse sapp ei liikunud korralikult tema maksast välja ning rikkus organit. Tüdrukut küll opereeriti koheselt, kuid sellest hoolimata haigus dekompenseerus ja kujunes välja maksapuudulikkus.

2016. aasta jaanuaris läbis Anna Rootsis elusdoonoriga maksasiirdamise, mille käigus sai laps oma emalt vajaliku maksasegmendi. Tüdruk kaalus juba enne operatsiooni normist vähem, kuid suure osa tema kehakaalust moodustas kõhuõõnevedelik, mis operatsiooni käigus eemaldati. Peale transplantatsiooni kaalus Anna seega veelgi vähem. Samuti vajas ta, peamiselt hingamisprobleemide tõttu, pikalt intensiivravi.

Praeguseks on Anna heas üldseisundis ja ka tema maksafunktsioon on hea, kuid ta vajab pidevat doonororgani äratõukevastast ravi. Lapse kaaluiive on praeguseks vaikselt tõusmas, kuid on jätkuvalt alla eakohase normi. Operatsioonist taastumiseks määrati Annale Rootsis spetsiaalne ravitoit, mis tagab talle vajaliku kaloraaži ja adekvaatse toitumise.

Kallihinnalise ravitoidu soetamist Eesti Haigekassa hetkel aga ei kompenseeri, mistõttu otsustas perele oma abikäe ulatada Lastefond."Tänu headele inimestele ja äsjalõppenud kampaaniale "Üleannetus", on meil piisavalt vahendeid, et ravitoitu vajavaid lapsi ühe aasta jooksul toetada," rääkis Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves. “Meil on väga hea meel, et uued abivajajaid on leidnud tee meieni ning julgustame ka teisi ravitoitu vajavate laste peresid meie poole pöörduma."

Anna ema sõnul on annetajate toetus perele suureks abiks. "Meie peres kasvab lisaks Annale veel kolm last ning tänu fondi abile ei tule neil millestki ilma jääda. Oleme Lastefondile väga tänulikud," ütles ta.

Kuidas Sina aidata saad?

 • Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse "Anna": Swedbank IBAN EE682200221015828742
  SEB IBAN EE261010220014910011
  Danske IBAN EE403300334408530000
  Nordea IBAN EE791700017000285384
  LHV IBAN EE527700771000610813
 • Hakka püsiannetajaks. TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kolme miljoni euroga. 
   
 • Osta heategevuslikke meeneid. Kogu heategevustoodete müügitulu (30-50% igal tootelt) suunatakse raskelt haigete laste toetuseks. 
   
 • Lastefondi tegevust saab toetada ning haigeid lapsi aidata, annetades tasuta tooteid ja teenuseid, mis võimaldavad haiglas viibivatele lastele rõõmu teha, fondi vabatahtlikele kord aastas tänu avaldada või fondi igapäevast tegevust ellu viia (töö)korralduslikke kulusid minimaalsena hoides. Oodatud on näiteks mänguasjad, raamatud, tehnika, erinevad tooted heategevuslikeks projektideks (õnneloos, oksjonid jne), kontoritarbed, kinkekaardid vms. Samuti tasuta teenused, näiteks printimine ja trükkimine, graafiline disain ja kujundamine, reklaam, IT- ja veebitugi, ruumide rentimine jms. Abistamise soovi korral kirjuta aadressil info@lastefond.ee.
 • Kui sooviksid anda oma panuse haigete laste abistamiseks vabatahtliku tegevuse kaudu, on võimalik Lastefondi vabatahtlikega liituda, täites selleks sooviavalduse siin

(Allikas: SA TÜ Kliinikumi Lastefond)