Ühepäevase beebi kõhust lõigati välja tema kaksikõde

Ühepäevase beebi kõhust lõigati välja tema kaksikõde

29. Nov 2019, 16:37 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foetus in foetu on haruldane sündroom, mille korral kaksikute embrüod ei lahkne normaalselt ning üks embrüo hakkab arenema teise sees. Just nii juhtus ka Colombia emal Monica Vegal, kelle ühepäevase tütre kõhust eemaldati viiesentimeetrine alaarenenud loode.

Esialgu arvasid arstid ultraheliuuringu põhjal, et Itzamaral on maksatsüst. Täpsustavatel uuringutel leiti aga kaks nabanööri – üks, mis ühendab Itzamarat oma emaga, ja teine, mis viib ebatavalise massini Itzamara sees.

Kuna parasiitkaksik võib terve kaksiku sees edasi kasvada ja lapse organeid kahjustada, toodi Itzamara 37. rasedusnädalal keisrilõike teel ilmale ja juba ööpäev hiljem tekti keisrilõige talle endale, et eemaldada kõhuõõnest parasiitkaksik. 

Pärast lõikust oli selge, et parasiitkaksik ei oleks iseseisva inimesena ellu jäänud. Tal olid algeline pea ja jäsemeid, kuid puudusid aju ja süda ning ta sai toitaineid otse Itzamara südamest.

Fetus in fetu seisundit on maailmas dokumenteeritud vähem kui 200 korral. Itzamara lugu ei ole siiski markantseim teadaolev. 2017. aastal eemaldati parasiitkaksik Côte d'Ivoire'i (Elevandiluuranniku) tüdruku kehast, kuid tema puhul kasvasid parasiitkaksiku jalad välja elusa kaksiku seljast. Tänavu aga eemaldati 17-aastase tüdruku kõhuõõnest 30 sentimeetri pikkune parasiitkaksik

(Allikas: IFL Science)