Toimetaja blogi: "Beebipäeviku" parimad momendid

Toimetaja blogi: "Beebipäeviku" parimad momendid

29. Dec 2014, 11:56 Kristina Emmedeklubi.ee Kristina Emmedeklubi.ee

See aasta on olnud Emmedeklubi jaoks väga eriline, sest algas projekt „Beebipäevik”. Täna ei ole ilmselt meie lehe sagedasele külastajale vaja pikalt selgitada, mida see projekt endast kujutab, sest emme Stina, issi Reigo ja pisike ilmaime Anne on võitnud kõikide südamed!

Esmakordselt last ootava vanema jaoks võib kõik selles „emmemaailmas” esialgu hirmutav olla. Küsimusi on rohkem kui vastuseid ja vahel tundub, et emadus on tuumafüüsika ning kellegi toe ja nõu saamine võib habrast enesekindlust oluliselt tõsta. Või nägemine, et ka teised pole vanemaks „sündinud” ning otsivad samuti õigeid vastuseid oma küsimustele. Stina ja Reigo on vanemad, kes on avatud uutele teadmistele ja ei karda tunnistada, et neil pole veel kõiki teadmisi või vastuseid ning seega pole neil pisut targutajalikku suhtumist lastega seotud teemades. Kuid samas on neil piisavalt palju enesekindlust, et oma pead pisiasjadega liigselt mitte vaevata.

Et meenutada läinud aastat, otsisin välja need „Beebipäeviku” episoodid, mis just minu lemmikuteks on ja teistelgi uuesti vaadata soovitan!

„Stina ja Reigo tütre sünd”
See on üks ülimalt väärtuslik video, mida soovitan vaadata igaühel, kes vanemaks saamas või seda vähemalt planeerib. Loomulikult on liigsed detailid välja jäetud ja seega sobib seda vaadata ka nõrgema närviga inimestel.
Muide, mina näitasin seda videot oma lastele, kel oli palju küsimusi selle kohta, kuidas lapsed sünnivad ning julgen öelda, et see on suurepärane õppematerjal nii suurtele kui väikestele!
Vaata videot SIIT

„Beebipildistamine”
Milline näeb välja beebipildistamine professionaalse fotograafi juures? Kuidas ise beebist ilusaid pilte teha?
Fotograaf Nele Tasane annab selles videos kuhjaga häid nippe selle kohta, kuidas ka ise oma kodus beebist armsaid pilte teha. Tõelise profina oskab ta välja tuua ka selliseid asju, mis muidu täiesti ebaolulised tunduvad, kuid tegelikult hea tulemuse saamise jaoks erakordselt olulised olla võivad.
Vaata videot SIIT

„Külaskäik kandmisnõustaja juurde”
Paljud vanemad tunnevad kandelinade suhtes teatavat hirmu, sest nende sidumine tundub olevat erakordselt keeruline. Selles videos saab selgeks, et tegelikult pole selles midagi nii hirmsat ning räägitakse lahti ka see, mille järgi üldse kandevahendit valima peaks.
Vaata videot SIIT

„Lapse esimesed mänguasjad”
Poodides leidub sadade viisi erinevaid mänguasju, mille pakenditel on kirjas, et need on sinu lapse jaoks arendavad ja head. Naljakal kombel on sõnapaar „arendav mänguasi” paljude spetsialistide jaoks peaaegu, et sõimusõnaks muutunud, sest kahjuks suurem osa lelusid, mis end sellise tiitliga kaunistavad, arendamise asemele hoopiski pärsivad lapse arengut. Sellest videost saab head nõu selle kohta, millised on tegelikult need mänguasjad, millesse investeerida.
Vaata videot SIIT.

Selle aasta viimases „Beebipäeviku” videos, mis ilmub 31. detsembril, räägivad Stina ja Reigo ise, millised on olnud nende lemmikud episoodid ning mida on neile selles projektis osalemine tähendanud.
Millised on sinu lemmikhetked "Beebipäevikust"? 


Foto: Nele Tasane