Tita päästis oma ema elu, tabades imetades rinnavähi

Tita päästis oma ema elu, tabades imetades rinnavähi

21. Feb 2017, 16:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sarah Boyle, 26-aastane Staffordshire'i ema ütleb, et tema kuuekuune poeg päästis ta elu. Nimelt hakkas senini suurepäraselt imetanud poisike järsku väga ärritunult paremast rinnast keelduma.

Ema püüdis mitu nädalat meelitada poega taas paremast rinnast sööma, vahetades asendeid ja muretsedes juba lapse enda tervise pärast. Et miski ei aidanud, hakkas Sarah kahtlustama, et muutus on toimunud tema rinnas.

Mõned aastad tagasi oli Sarahi paremast rinnast leitud healoomuline tsüst. Tänu poja tähelepanekule suunduski naine arsti juurde, et lasta vana tsüst uuesti üle kontrollida. Esialgu saadeti ta koju tagasi - soovitusega mitte muretseda. Kuid et poeg ei muutnud meelt ja rind muutus juba ka valulikuks, ei andnud Sarah uute testide nõudmisel alla.

16. novembril diagnoositi tal rinnavähk. Tänaseks on pool keemiaravist läbitud, pool veel ees. Ees ootab ka mastektoomia - Sarahi mõlemad rinnad eemaldatakse.

Tagantjärele usub Sarah, et lapse reaktsiooni põhjuseks oli piima maitse muutus kasvajaga rinnas. Teaduslikku tõestust sellele ei ole. Siiski ütlevad arstid, et umbes kümnendik noortest rinnavähidiagnoosiga naistest märkab muutuseid rindades just raseduse või imetamise ajal.

Allikas: BBC. Foto on illustratiivne. 


Imetamine on imeline, kas pole?!