Terviseamet hoiatab: Hoidu sellistest lutikettidest!

Terviseamet hoiatab: Hoidu sellistest lutikettidest!

03. Nov 2015, 10:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Terviseamet postitas eile õhtul oma Facebooki leheküljele hoiatuse pildil nähtavate ja sellega sarnaste internetis, eriti Facebookis müüdavate lutikettide kohta. Ketid ei vasta ohutusnõuetele ja neid ei tohiks müüa ega kasutada.

Amet kirjutab:

"Saime vihje koos küsimusega, milles tunti muret FB erinevatel lehekülgedel pakutavate lutikettide ohutuse kohta. Tarbijakaitseamet tegi meie palvel kontrollostu järgnevalt lehelt https://www.facebook.com/Mahkmetordidjalutiketid. Ostetud lutikett saadeti laborisse testimisele, kus selgus, et taolised lutiketid ei ole lastele ohutud, kuna testimisel eraldusid keti väikesed osakesed, mis võivad põhjustada laste lämbumist. Samuti ei vastanud nõuetele ei lutiketi pikkus ega jämedus.

Enne lastele suunatud toodete müüki oleks hea teada, et lastekaubad peavad olema valmistatud sellistest materjalidest ja niisugusel viisil, et nende tavapärane kasutamine oleks laste tervisele ohutu. Tooteid saab enne müügitöö kavandamist saata/viia testimiseks Terviseameti Kesklaborisse (Kotka 2, Tallinn). Terviseamet ei ole testinud kõikide lutiketi tootjate ja müüjate kette, aga ettevaatusabinõuna soovitame taolisi kette hoida lastele kättesaamatus kohas."