Täna algab rinnapiimanädal

Täna algab rinnapiimanädal

01. Aug 2017, 08:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Augusti esimesel nädalal (1. - 7. august) korraldatakse rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat. Laupäeval 5. augustil toimub Tallinnas Emapiimapiknik, mida korraldavad emad, kellele imetamine on südamelähedaseks teemaks. Ürituse eesmärgiks on nautida imelist sidet ema ja lapse vahel ning muuta avalik imetamine normaalseks nähtuseks.

Rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat korraldavad mitmed erinevad organisatsioonid. Pööratakse tähelepanu ka sellele, et rinnaga toitmine aitab vähendada kliimamuutustest tingitud keskkonnamõjusid ning on seega kõige jätkusuutlikum lapse toitmise viis. Organisatsioonid on veendunud, et rinnaga toitmise normaliseerimine ja toetamine võib olla üheks viisiks näljahädade ja kehvast toitumisest tingitud imikute surmajuhtumite vähendamiseks.

“Rinnaga toitmine pole ainult naiste vastutusala - kogu ühiskond peab kollektiivselt seda vastutust jagama,” kirjutavad nad oma veebilehel. Oluline on toetada just neid gruppe, kellel on rinnaga toitmine raskendatud, nagu näiteks noored emad, üksikemad ja sisserändajad. Samuti peab tähelepanu pöörama seadusandlusele, et rinnaga toitmist oleks võimalik jätkata ema tööle naasmise korral.

Emapiimapikniku korraldaja Leena Belova räägib, et mõte selline üritus korraldada kasvas välja Facebookis tegutsevast väikelapse imetamise grupist. “Ühel hetkel tundus, et omavahelisest suhtlusest ei piisa, et muuta ühiskondlike norme, mis kaasnevad lapse imetamisega,” räägib ta. “Kuna paljudel on olnud negatiivset kokkupuudet seoses avaliku rinnaga toitmisega ning imetamisega peale lapse esimest eluaastat, tekkiski soov korraldada sedalaadi koosviibimine värskes õhus.”

Emapiimapiknikule on oodatud kõik, kellele imetamine on südamelähedane teema. Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühing (SIET) ning tunnustatud ämmaemand ja imetamisnõustajal Ülle Lember viivad läbi vestlusringi, mille raames saavad osalejad vastused oma küsimustele. Tihti on raske imetamisega seotud probleeme lahendada, kuna vastused ning seisukohad kõiguvad seinast seina.

Seega - kui sul on tekkinud küsimusi rinnapiima või imetamise kohta, oled oodatud 5. augustil kell 15 Tallinnas, Harjumäel toimuvale Emapiimapiknikule. Emmede Klubis jagame sel nädalal imetamisega seotud kogemuslugusid ning uudislugusid.

Emapiimapiknikuga saab liituda ka Facebookis.