Suvi on lapse jalgade ja keha arenguks ideaalne aeg!

Suvi on lapse jalgade ja keha arenguks ideaalne aeg!

26. Jun 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Põrandal, rohus, kividel või jahedas merevees sammude tegemine - need kõik on lapsele täiesti erinevad elamused. See ei ole mitte ainult meeldiv, vaid ka hea viis lapse jalgu arendada ja treenida. 

Jalgades asub palju närve, mis mõjutavad näiteks maksa, südant ja isegi neere. Need närvid mõjutavad tervet keha. Seetõttu ongi oluline käia paljajalu kividel, liival, murul - see kõik on kehale suurepärane trenn.

Suvi, nagu sa juba aimata võid, on selleks suurepärane aeg - mine kindlasti paljajalu jalutama! Emake loodus hoolitseb selle eest, et meie lapsed õpiks erinevatel pinnastel kõndima ja see puudutaks nende erinevaid meeli. 

Selleks, et ühendada kasulik vajalikuga, mine lapsega randa jalutama!

LIIV

Kui laps liival kõnnib, on see päris keeruline. Üle ebatasase pinnase kõndimine tugevdab jalgu. Lisaks aitab see tasakaalu parandada, mõjub hästi puusadele ja laps õpib raskust jalalt jalale kandma. 

Lisaks on siin õppeprotsessis oluline osa ka puutemeeltel. Liiv võib olla mõlemat - nii külm kui ka soe, nii märg kui ka kuiv. Iga selline uus avastus ja katsetamine avardab lapse maailmapilti.

Esimemene jalutuskäik liivas tehke koos, et ta saaks kindlal meelel uusi tundmusi avastada. Oluline on anda lapsele võimalus õppida tuttavas keskkonnas. Kui laps ei taha läbi liiva kohe paljajalu minna, lase tal rahulikult istuda ja loovaga tutvuda. Mängi temaga niisama. 

Vahel võib juhtuda, et kui sa üritad last maha panna, tõstab ta jalad üles ja näitab sellega, et talle kohe üldse ei meeldi sinu plaan teda liivale panna. Sel juhul proovige kõigepealt liiva peale jalanõudega minna. 

Pane talle korraks sokid jalga ja jalutage nendes üle liiva. Aja jooksul harjub ta sellega ära ja lõpuks võite ka sokid jalast võtta. Mida rohkem laps paljajalu jalutab, seda paremini arenevad tema talla all asuvad retseptorid. Need on lapse üldise arengu ja rühi seisukohast väga olulised. 

VESI

Enamik lapsi armastab vett, aga on ka lapsi, kellele see ei meeldi. Vesi on ju jahe ja märg!

Ära sunni last iial tegema seda, mida ta ei taha. Ainuke asi, mida sa sellega saavutad on see, et tema veehirm süveneb ja ta ei tahagi enam randa minna.

Näita talle, kuidas sa läbi vee lähed, kuidas sa sellega mängida saad - anna lapsele aega harjuda ja aru saada - kui vanemad seda teevad, on see ilmselt ohutu. Juba õuge pea on ilmselt ka laps nõus koos sinuga vette tulema. 

Sinu abiga õpib laps uusi asju kohema ja tema maailmatunnetus areneb. Paljajalu kõndimine tugevdab lapse keha ja masseerib jalgu. 

Suunduge soojade ilmade korral kindlasti randa ja laske lapsel suvel võimalikult palju paljajalu olla!

Emmede Klubi

20150625174439-44076.jpg

Huggies® Pants püksmähkmed

loodud lastele, kes õpivad istuma, roomama ja kõndima!