Suvepuhkuseks ja reisimiseks sobilik toit lapsele

Suvepuhkuseks ja reisimiseks sobilik toit lapsele

09. Jul 2013, 09:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mida lapsele suvel süüa anda? Mida reisile kaasa võtta ja mida tuleks lapsega värskes õhus puhates arvesse võtta? Nendele küsimustele vastab Läti Ülikoolikumi Lastehaigla arst Daira Brenča.

Pane elurütm paika!  Suvepuhkus ja reisimine võiks olla organiseeritud, et ootamatuid ebamugavusi ei oleks. Seega ei tohiks reisi ajal kindlasti toidu ja joogiga katsetama hakata.

Arvesta lapse režiimiga Kindlasti peaks reisides lapse päevakavaga arvestama. Iga laps on erinev ja iga lapse toitumisharjumused on erinevad - seega  ka reisisiht peaks olema lapsele sobilik.

Vali lapsele sobilik toit.  Kõige tähtsam on, et lisaks sobilikule toidule saaks laps ka piisavalt vett. Seda eriti suvel. Et kuumal suvepäeval reisimisel probleeme ei tekiks, paku lapsele tihti vett.

Pane paika söögikorrad. Ette tuleks mõelda ka toidukordade korraldamine. Võib-olla oleks vaja päeval 4-5 einet, mille jaoks oleks vaja kaasa võtta hügeeniliselt puhas ja lihtne toiduvaru.

Ära unusta ka esmaabi karbikest!  Lisaks riiete valimisele, mida kaasa võtta, tuleks ka erinevad ravimid kaasa võtta.

Vali lapse sõbralik söömine!  Uuringud näitavad, et laps sööb paremini kodus, kui võõras kohas. Joogivett osta parem poest või apteegist. Võõras kohas keetmata kraanivett juua on riskantne.

Kasuta kraanivee puudumisel alternatiivina niiskeid salvrätikuid!  Need ei asenda iial vett, aga selle puudumisel on need head abimehed. 

Emmede Klubi