Suurbritannias sai koroonadiagnoosi vastsündinu

Suurbritannias sai koroonadiagnoosi vastsündinu

17. Mar 2020, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

14. märtsil võeti Londonis SARS-CoV-2 analüüs vastsündinult, test oli positiivne. Ilmselt on ta praegu pandeemia noorim nakatunu. 

Lapseootel naine viidi kopsupõletiku kahtlusega North Middlesexi ülikooli haiglasse, kus talt võeti koroonaviiruse test. Juba enne, kui testi tulemus teada saadi, tuli beebi ilmale. Nüüd võeti test ka temalt. Peatselt selgus, et mõlemad testid on positiivsed. 

Pole teada, kas laps sai nakkuse juba emaüsas või pärast sündi emal käest. Pigem arvatakse, et beebi nakatus kohe pärast ilmaletulekut, sest senini pole koroonaviirus veel raseduse ajal üsa kaudu levinud, kuigi ka Hiinas sünnitasid haiguse põdemise ajal vähemalt neli naist. 

Praegu usutakse, et COVID-19 põdemisega kaasnevad lastele minimaalsed riskid - nad põevad kergelt, tihti sümptomiteta, enamasti tüsistusteta, hetkel laste suremus puudub. Viiruse levik laste seas on aga murettekitav sellegipoolest, sest ilma eriliste sümptomiteta ei pruugi pered teada, et lapsel on koroona, ja ta võib nakatada vanemaid inimesi, kellele haigus on ohtlik. 

(Allikas: IFL Science)

 

Kas Sina hoiad oma lapsi praegu vanavanematest eemal?