Sõbralikku arstiabi otsimas

Sõbralikku arstiabi otsimas

07. Feb 2015, 09:33 eveliiy eveliiy

Perearsti valik on väga oluline, kuigi raske on teda valida. Tahestahtmata peab leppima elukohajärgse perearstiga, kui tutvusi ei ole. Tahtsime algselt lapsele saada tuttavate poolt kiidetud perearsti, kuid kahjuks ta ei olnud nõus last võtma, sest tema vastsündinutega ei tegele. Nii tulebki leppida ainukese saadava variandiga, kes tegeleb enamuses lastega, kuigi lastesõbralikkus puudub täielikult. Arstiga ei ole me tegelikult üldse rahul, tundub et meisse suhtutakse üleolevalt. Isegi helistada on sinna ebamugav, sest jääb mulje, et segan oma kõnega teisel pool toru otsas olijat. Hea on see, et meie perearst asub kodule suhteliselt lähedal - umbes 10 minuti jalutuskäigu kaugusel. Väga hea ja mugav on sinna minna küll eriti koos lapsega.
Kui laps sündis, siis pereõde meile koju visiiti ei teinud. Küsiti kas kõik on korras ja kas muresid ei ole ning see oligi kõik.
Lastesõbralikkust meie polikliinikus ei ole. Perearstikeskuse riietehoiu kõrval on tühi nurk, kuhu on võimalik vanker panna. Seal puudub igasugune valve, kuid äkki riietehoiu tädi ikka natuke hoidab ka vankritel pilku peal, aga täpselt ei ole aru saanud. Arsti kabineti ees olevas ooteruumis on kaks mähkimislauda ja toolid istumiseks, ei midagi rohkemat. Eraldi ruumi, kus last toita ja mähkida, ei ole ma küll näinud, rääkimata mängunurgast.
Üle aja ootamine on meil väga tuttav teema- nii palju kui me oleme seal käinud, ei ole me kunagi saanud sisse enda ajal, kuigi ooteruumis peale meie ei ole kedagi ja ka arstikabinett on tühi. Tavaline on oodata 15 minutit üle aja.
Haiglas ei ole õnneks pidanud me lapsega olema. Oleme küll külastanud lastehaigla polikliinikut, et käia seal ortopeedi vastuvõtul. Sealne ooteruum oli lastesõbralik. Lastele oli väga ilus mängunurk ja ei puudunud ka mähkimisvõimalus.
Meie poja sündis ITKs ja meie jäime küll sealse olustikuga ja personaliga rahule.

 

20150212233311-84758.jpg