Saame tuttavaks! "Beebipäeviku" videosarja uued peategelased on Kätlin, Tambet, Jasper ja beebi

Saame tuttavaks! "Beebipäeviku" videosarja uued peategelased on Kätlin, Tambet, Jasper ja beebi

20. Nov 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubi ja Eesti Ämmaemandate Ühingu koostöös valmiva videoseriaali "Beebipäevik" teise hooaja võtted on juba alanud. Esimesed episoodid peaksid meie arvutiekraanidele jõudma üsna pea. Seega on kätte jõudnud ka õige aeg teha tutvust sarja selle hooaja peakangelastega! Saagem tuttavaks: isa Tambet (27), ema Kätlin (25), poja Jasper (2) ja tuleval kevadel sündiv beebi - vahva noor pere Tallinnast.


Kes nad on?

20151119212435-64563.jpg

Enda sõnutsi on Kätlin kunstihing. Ta on lõpetanud Mainori kõrgkooli sisekujunudse erialal. Seda, muuseas, lapseootuse ajal. "Lõpuaktus oli mul täpselt nädal aega enne sünnitust," märgib naine. Vabal ajal tegeleb ta fotograafiaga või nokitseb käsitööd.

"Alati ta teeb, majandab, vahest ma mõtlen - kust ta selle viitsimise ja isu tegutseda võtab," kirjeldab oma armsamat Tambet. "Praegu on ta muidugi natukene väsinud ja laisk, aga ei ole hullu - see on ju mööduv nähtus," muheleb ta. "Kokkuvõttes olen teinud hea valiku - pannud leivad ühte kappi inimesega, kes on hea ema ja elukaaslane."

Tambet ise on ametilt kolija-paigaldaja ühes pealinna ettevõttes. Kätlin iseloomustab teda kui tüüpilist Eesti meest - rahulik ja töökas. Kirsina tordil aga ka alati nõus uusi asju proovima.

"Kui ta midagi teeb, siis põhjalikult ja aeglaselt. Vahel pole mul üldse jaksu seal kõrval oodata," lisab Kätlin. "Ongi hea, et üks hoolitseb selle eest, et saaks tehtud korralikult, ja teine selle eest, et saaks tehtud kiiresti!"

Pere kolmas liige, kahe ja poole aastane lasteaiapoiss Jasper ehk Jassu on väga elava loomuga. "Krutskivend," nagu ema oma poega iseloomustab.

Jassu on sünnist saadik olnud n-ö issikas. "Me lausa nimetasime Tambetit kunagi Jasper whispereriks ehk Jasperilausujaks, kuna tal tasus ainult beebit oma kätel veidi kiigutada, kui viimasel juba silm kinni vajus. Enne seda võisin mina tükk aega üritada sama teha, rinnaga ja ilma, ei õnnestunud," kirjeldab Kätlin.

20151119212459-80482.jpg

Jasperi lemmiktegevusteks on õues müttamine ja teeääres autode-busside passimine. Kuid et linnalaps saaks natuke "päris elu" ka näha, püüavad ema ja isa temaga võimalikult tihti Jõgeval Tambeti vanemate juures käia - seal on oma maja ja koduloomad. "Kuigi siiani pole Jasper suurtest notsudest siiski midagi head arvanud," märgib Kätlin.

Tihedas suhtluses ollakse ka Kätlini päritoluperega. "Minu vanemad, vanavanemad ja tädi pere on väga ühtehoidev. Nendega koos tähistame me isade- ja emadepäevi, jõule ning muidugi ka sünnipäevasid. Saame kõik kokku ja oleme üks suur Kreeka perekond, kes sööb-joob ja teineteisest üle räägib."

Tambeti sõnul ongi tähtpäevad nende pere n-ö tähtis asi. Alati tullakse kokku, veedetakse mõnusalt aega.


Kuidas kahest sai perekond

20151119211921-34107.jpg

Kätlin ja Tambet kohtusid 2011. aastal, kui ühes hoones töötama sattusid.

"Hakkas silma samas majas töötav neiu, kelle säärejooks oli nagu soorebasel," naljatleb Tambet.

Noored suhtlesid sujuvalt üha enam. Kätlin jäi õhtuti pärast tööpäeva lõppu üha kauemaks kontorisse veel töötava Tambetiga lobisema. Vahel venisid need jutuajamised hommikusse.

"Eneselegi märkamatult olin lõpuks omadega täitsa sees ja kutsusin Tambeti enda esimest üürikodu vaatama. Juhtus nii, et ära ta enam ei läinudki," jutustab Kätlin. Sõna otseses mõttes - selgus, et Tambetilgi oli parasjagu Tallinnas uut elamist vaja. "Mina tahtsin selleks hetkeks niikuinii kõik päevad-ööd temaga koos olla, mis mul sai selle kooselu vastu olla," meenutab naine.

Beebit noored ei planeerinud - koos oli ju elatud väga vähe aega ja Kätlinil koolgi pooleli. Mõtteid ühisest lapsest tulevikus veeretati aga küll, sest Tambeti õele sündis samal ajal laps, mis mõtted automaatselt perejätkamise rajale viis.

Juhtus aga nii, et Jasperile ainult vanemate mõttest piisas - tema otsustas kohe tulla. Kuigi laps oli üllatus, olid vanemad väga õnnelikud. "Tundsin end meie suhtes ka kindlalt, sest Tambetit olin ma selle ajaga piisavalt tundma õppinud, et aru saada - temast saab hea isa ning ta on nii-öelda pereinimene," sõnab Kätlin.

20151119212116-21421.jpg

Teine laps otsustati kohe järgi saada. "Me ei tahtnud lastele liialt suurt vanusevahet jätta, ja tundus tobe vahepeal tööle tagasi minna, et siis jälle koju jääda." Paraku ei olnud Kätlini teine rasedus elujõuline ning katkes 9. nädalal. Seejärelt võeti natuke aega mõtlemiseks ja lihtsalt olemiseks.

Emmede Klubi "Beebipäeviku" videosarja pisikese peakangelase lugu sai alguse selle aasta suvel. "Beebiisu polnud kuhugi kadunud, nii et asusime uuele katsele. Ka seekord rasestusin esimese kuuga. Siin me nüüd oleme," lausub Kätlin, kes valmistub veel teadmata soost lapse sünniks tuleval kevadel.


Peaasi, et lapsest kasvaks heatahtlik inimene

20151119212314-60635.jpg

"Beebipäeviku" sarja eelmist hooaega Kätlin jälgis, kuid just kaasneva tähelepanu tõttu ei olnud ta peategelaste rollis osanud ennast ette kujutada. Nähes üleskutset uue hooaja peategelaste leidmiseks, tekkis küll ka mõte ise osaleda, kuid Tambetile sellest rääkimataki heitis naine mõtte kõrvale - tundus liiga julge samm.

Siis aga leidis Emmede Klubi meeskond ise tee Kätlinini ellu - peategelaste kohta pakuti just neile. Projektist enamat teada saades leidis Kätlin, et kaasnevad plussid kaaluvad miinused üle ning perekond otsustaski osaleda. "Kuna me oleme lahe perekond, siis uued kogemused ja väljakutsed on meie peres alati teretulnud," sõnab aga Tambet.

"Eks see kõige suurem ja põhimõtteliselt ka ainus miinus oli sünnituse filmimine. Ma ei ole kindel, kas ma isegi tahaks end sel hetkel kõrvalt näha," nendib Kätlin. "Kuid video Stina ja Reigo sünnitusest ["Beebipäeviku" esimese hooaja peategelased - toim.] on nii toredasti kokku pandud, et otsustasin siiski hirmust üle olla." Väike hirm on alles, kuid seda maandatakse teadmisega - ega see video telekasse ei lähe. Lihtsalt internetti.

Projektis osalemiselt ootab Kätlin huvitavaid kogemusi ning videote näol perele ilusat mälestust. Tambet aga märgib, et ei oska karta ega oodata midagi - peale selle, et projekt tuleks hästi välja, sündiva lapsega oleks kõik korras ja temast kasvaks heatahtlik inimene.

Praeguseks on perekonnal seljataga ka esimene võttepäev. "Jasper oli väga põnevil ega võõrastanud uusi inimesi üldse," jagab ema kogemust. Eriti meeldis poisile võttemeeskonna tehnika.

"Beebipäeviku" tõeline staar - Jasperi väike õde või vend - peaks aga ilmavalgust nägema kevadel, märtsikuu kandis, ning tänu Emmede Klubi videoseriaalile saame perele nii beebi sünniks valmistumise, tema sünni kui ka sünnijärgsete esimese kaheksa elukuu jooksul iganädalaselt kaasa elada.

20151119212352-99846.jpg 

Kuniks esimesed episoodid ekraanile jõuavad, saab piltidega filmivõtete telgitagustest kursis olla Emmede Klubi Instagramis SIIN, või vaadata eelmise hooaja episoode SIIN.


20160427124637-96719.jpg

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 22. Nov 2015, 15:19

Ootame-ootame-ootame!

20. Nov 2015, 15:53

Tuttav mees! Jõudu ja jaksu teie perele!