Rinnapiim võiks päästa 800 000 elu aastas

Rinnapiim võiks päästa 800 000 elu aastas

02. Aug 2016, 14:36 Emmede Klubi Emmede Klubi

UNICEF andis rahvusvahelise rinnaga toitmise nädala puhul välja pressiteate šokeerivate numbritega - pooled kõigist maailma vastsündinutest ei saa esimese tunni jooksul pärast sündimist oma ema rinnale. See aga tähendab, et nad jäävad ilma toitainetest, antikehadest ja nahk-naha kontaktist, mis kaitseksid last haiguste ja surma eest.

Mida kauem imetamisega oodatakse, seda kõrgem on beebi risk esimese elukuu jooksul surra. "Rinnapiim on beebi esimene vaktsiin, esimene ja parim kaitse haiguste vastu," ütleb UNICEFi esindaja France Bégin.

Beebidel, kes ei ole üldse kunagi rinnapiima saanud, on seitse korda suurem risk mõnda infektsiooni surra, kui beebidel, kes on esimese kuue elukuu jooksul vähemalt natuke rinnapiima saanud.

Eriti terav on see probleem Sahara-taguses Aafrikas, kus pärast sündi saab ema rinnale vaid kümme protsenti beebidest ning alla viieaastaste laste suremus on maailma kõrgeim.

UNICEFi hinnangul päästaks see, kui kõiki beebisid toidetaks alates sünnihetkest kuus kuud ainult rinnapiimaga, 800 000 elu aastas.


(Allikas: UNICEF)


Kui Sa ei saa oma last mingil põhjusel rinnaga toita, siis ära kurvasta! Pea meeles, et UNICEFi mure on peamiselt siiski arenguriikide beebide tervis, kellele rinnapiim on tihti ainus puhta toidu võimalus - rinnapiimaasendaja valmistamiseks vajalikku puhast vett ei ole, beebile vajalike toitainete rikast piimapulbrit tihti samuti mitte, puudulik on ka nõustamine ja arstiabi. Õnneks elame meie Eestis, kus puhas vesi ja spetsiaalselt beebidele välja töötatud rinnapiimaasendaja on kõigile kättesaadavad ega kahjusta kuidagi beebi tervist. Oleme selle võimaluse eest tänulikud. Toida oma last armastusega, see on kõige tähtsam!