Pühad beebiperega? Järgi neid reegleid!

Pühad beebiperega? Järgi neid reegleid!

14. Nov 2019, 17:25 Emmede Klubi Emmede Klubi

Pühad on aeg, mil suguseltsid ja sõpruskonnad kogunevad üle aasta taas kokku, et ühiselt aega veeta ja head-paremat süüa-juua. Kui seltskonda satub pere, kuhu on äsja beebi sündinud, siis on oluline hoida kinni järgnevatest nõuannetest.

Pese käed puhtaks

Ära jää ootama, kuni beebi vanemad paluvad sul käed puhtaks pesta - ütle kohe ise, et pesed käed ära, et beebit uudistama tulla. Pese käsi ka juhul, kui oled neid alles hiljuti pesnud, vähendad sellega värskete lapsevanemate stressi.

Kui oled haige, siis jää koju

Ära mine haigena üritusele, kus on pisikesi beebisid! Kui sa ei leia, et peaksid pisikese nohu pärast ürituselt puuduma, siis räägi sellest beebi vanematega. See annab neile võimaluse ise otsustada, kas nakkusoht tekitab neis stressi või mitte, kas tulla või jääda koju.

Ära musita

Ära tee kunagi teiste inimeste beebile suuga musi. Musitamine on üks lihtsamaid viise nakkushaiguste edasi andmiseks. Kui oled nakatunud viirushaigusesse, ei pruugi sul esimestel päevadel mingeid sümptomeid olla, kuid sinu süljega saab juba teisi nakatada. Kui vanemad lubavad, siis võta beebi sülle, tee pai või hoia käest, aga ära musita. 

Aita kaasa

Suuremate laste ja täiskasvanute jaoks on pühad aeg, mil end lõdvaks lasta. Rohkem maiustada, hommikuti kauem magada, lõunaunele vilistada, õhtuti kauem üleval olla jms.

Pisikese beebi puhul võivad aga rutiinist kõrvalekaldumised raskelt mõjuda, näiteks võib beebi pärast terve öö üleval olla. Seega ära utsita vanemaid end "lõdvaks laskma", vaid aita neil beebile ka pühade ajal tavapärast rutiini pakkuda - näiteks õhtul tavapärasel ajal vannitada.

Ära kommenteeri

Ära kommenteeri seda, kuidas beebit toidetakse. Usalda, et ema on teinud oma perele kõige sobivama valiku. Väldi kommentaare nagu miks sa ei imeta, ega sa teda lasteaiani ei plaani imetada ja kas sul on ikka piisavalt piima, ta nutab nii palju nagu oleks näljane. 

Ära kommenteeri ka seda, mida beebi ema sööb. Tänapäeval ei arvata, et imetav ema peaks toitumist piirama või mõnest toiduainest hoiduma, kui selleks pole otsest põhjust (näiteks avaldunud allergia beebil). 

Ole valmis viimase minuti muudatusteks

Sinul on juba laud kaetud, kui selgub, et beebipere hilineb tund aega? Ära pahanda. Ära kommenteeri. Hakake sööma. Kui beebipere pärale jõuab, siis ole toetav ja soojenda neile toitu. 

Küsi, mida kinkida

Kui tahad beebile midagi kinkida, siis võiksid vanemate käest küsida, mida neil tegelikult vaja on. Võib-olla on neil juba lademetes 56-suuruses bodisid ning järgmine bodi igalt pereliikmelt pole lihtsalt vajalik. Samal ajal võib beebil midagi olulist puudu olla, mida ülejäänud seltskond saaks kamba peale kinkida.

(Allikas: Motherly)

 

Millistest reeglitest meeldiks Sulle beebi emana, et teised peokülalised kinni hoiaksid?