Poja asemel tütar: mis saab, kui ema ootab ja loodab kindlat sugu last

Poja asemel tütar: mis saab, kui ema ootab ja loodab kindlat sugu last

31. Dec 2013, 00:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

Oma kõhuga rääkimine on väga oluline, selles pole mingit kahtlust. Kas aga last mõjutab fakt, et ema loodab kindlat sugu last? Kommenteerib psühholoog Diana Zande. 

Küsimus:

Ma olen 33. nädalat rase ja ootan oma last. 17. nädala ultraheli ütles meile, et ootame poissi. Olen juba poisile mõningad asjad ostnud. Nüüd aga selgus, et ma ootan hoopiski tüdrukut.

Kas see, et me oleme enda teada poissi oodanud ja temaga nii suhelnud, võib tulevast tütart kuidas mõjutada? Sugulased ütlevad, et nüüd sünnib meil poisilik tüdruk. Kas see võib olla tõsi? 

Vastab psühholoog Diana Zande: 

Riiete värv on siinkoal väike probleem - lapsel ei ole nendest sooja ega külma. Probleem tekib siis, kui vanemad midagi väga ootavad ja võivad asjaolude muutumisel väga pettuda. Seda võib võrrelda unelmate mehe ootamisega - kui seda ei saa, oled pettunud. 

Olenemata sellest, mis sugu beebi on, on kõige tähtsam, et sünniks terve ja tubli laps. 

Teie puhul terve tüdruk. Need loetud nädalad, mil sa oma tütart poisiks pidasid, ei ole väga oluline tegur. Milline on poisilik tüdruk? See, kes sõidab mootorrattaga? Tänapäeval on need piirid hägusemad. 

Uskumused ja müüdid tuleks siinkohal kõrvale jätta. Ultraheli võib vahel eksida. Ära keskendu sellele, kumba sugu laps on - suhtle temaga ja oota, millal temaga kohtuda saad!

Emmede Klubi

Kas sa lootsid salamisi, et beebi oleks kindlat sugu?