Pisikeste kõndijate klubi: Kuidas julgustada oma last kõndima.

Pisikeste kõndijate klubi: Kuidas julgustada oma last kõndima.

28. Jun 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enamikel beebidel kulub esimesest püstitõusmisest kuni iseseisva kõndimiseni umbes 1000 tundi. Selleks, et aidata oma beebil teha esimesed sammud:

Alates sünnist:

Kõndimise tingimuseks on - tugevad seljalihased, mida beebi arendab kui tõstab kõhuli olles oma pead. Seega, aseta oma beebit võimalikult tihti kõhuli kui ta on ärkvel. Aseta tema ette põnevaid mänguasju ja esemeid, et pakkuda beebile motivatsiooni

Kui ta õpib istuma:

Aita oma beebil harjutada tasakaalu ja mobiilsust veeretades temaga palli või hoia tema ees mänguasja ja liiguta seda küljelt küljele, mis sunnib teda külgedele kallutama. Kui ta upitab ettepoole, arendab ta kaela, selja, jalgade ja käte tugevust, samal ajal õpib ka oma puusi kontrollima - seda on vaja, et end püsti tõmmata ja turvaliselt istuma ttagasi lasta.

Kui ta oskab seista:

Hoia tal kätest ja lase enda ees kõndida, aegajalt lase ühest käest lahti, et ta saaks harjutada tasakaalu hoidmist. Seisa paari sammu kaugusel temast ja erguta teda kui ta iseseisvalt seisab. Paku palju julgustust ja kiitust.

Kui ta oskab tugede najal kõndida:

Kui Sinu beebi on seismises meistriklassi omandanud, hakkab ta üsna pea kogu elamises tugede najal ringi kruiisima. Muuda kodu lapse jaoks mugavaks ja turvaliseks, et ta saaks kõndimist harjutada - aseta toolid, lauad ja muu mööbel nii, et ta saaks toas mugavalt nende najal ringi liikuda. Kui ta veel ei oska end istuma lasta, püüa teda õpetada ja toetada, sest ta tahab selle selgeks saada enne kui iseseisvaid samme tegema hakkab.

Emmede Klubi

20150625174439-44076.jpg

Huggies® Pants püksmähkmed

loodud lastele, kes õpivad istuma, roomama ja kõndima!