Pilt Anniest, kes oli elupäästvaks operatsiooniks liiga pisike

Pilt Anniest, kes oli elupäästvaks operatsiooniks liiga pisike

28. Dec 2016, 12:57 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui Annie tänavu 28. oktoobril, 34. rasedusnädalal sündis, kaalus ta vaid 1,4 kilogrammi. Annie südamest leiti kaks auku, mida oli vaja lapse elu päästmiseks opereerida. Siiski arvasid kirurgid, et Annie keha on operatsiooni edukaks teostamiseks liiga tilluke, mistõttu otsustati oodata, kuni laps kilo võrra kosub.

Paraku sai habras beebi haiglas kosumisel olles infektsiooni. Möödunud kolmapäeval ta suri. Otse enne surma diagnoositi tüdrukul Smith-Lemli-Opitzi sündroom, mille raskema vormiga lapsed tihti ellu ei jäägi.

Annie ema Kirsty otsustas oma tütre viimaseid hetki maailmaga jagada. Kirsty sõnad illustreerivad hästi, kui habras on elu algus.

Ta kommenteerib: "Ma arvan, et ta lihtsalt väsis võitlemast. Mina ja Tom olime lõpus temaga, just nagu me olime temaga olnud siis, kui ta siia maailma tuli. Kõik torud olid Annie küljest ära võetud, ma hoidsin teda oma rinnal ja Tom hoidis meid mõlemaid. Ma ümisesin sama lastelaulu, mida olin ümisenud iga kord, kui ta inkubaatorist minu kaissu oli saanud. Ma tahtsin olla kindel, et Annie teab, et see olen mina, et ta on väga armastatud ja et tal on minu süles turvaline. Me saime temaga koos olla umbes viis minutit, enne kui ta suikus oma igavesse unne. See oli meie jaoks väga eriline hetk."

Kirsty ja Annie:

Perekonna leina aitab leevendada Annie kaksikvend Henry, kes sündis tervena.

(Allikas: Daily Mail. Ülemine foto on illustratiivne)