Õpetlik video: Teiste ees burgerit süüa on okei, rinnapiima mitte? Mõtle uuesti!

Õpetlik video: Teiste ees burgerit süüa on okei, rinnapiima mitte? Mõtle uuesti!

05. Aug 2022, 15:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: kuvatõmmis videost.

 

Nagu tülikast vanatädist bussis veel küllalt ei oleks... tihti kipuvad ema toitmisvalikuid halvustama ka teised emad. Kas imetad oma last liiga vähe või liiga kaua aega, tõttad lapse toitmiseks tualettruumi või teed seda kohvikus - keegi leiab ikka, et sinu käitumine on talle pinnuks silmas.

Channel Mum jagab Jonathan Lawtoni valmistatud mõtlemapanevad videot, kus näeme kõrvuti lähivõtteid pisikesest beebist oma ema rinda imemas ja erinevatest täiskasvanutest kiirtoitu söömas. Video lõpus ilmub ekraanile tekst - "Imetamine on ilusam pilt, kui sinu söömine".

Nii on! Ühelgi inimesel pole teisest suuremat õigust avalikus ruumis keha kinnitada. Kummatigi, et isegi alasti imetamine näeb see välja viisakam, kui kiirtoidu õgimine. Ning tegelikult ei imeta ju keegi oma last avalikus kohas alasti. Enamasti pole rind kõrvalistele isikutele üldse nähtav, vahel on näha pisut nahapinda. Sellegipoolest ei ütle burgerit söövale inimesele keegi, et ta oleks pidanud endal kõhu kodus täis söötma või äärmisel juhul näljaolukorra avalikus tualettruumis lahendama.

Loo moraal? Paku oma lapsele julgelt süüa alati, kui ta seda soovib.