Munade kasulikkus?

Munade kasulikkus?

31. Mar 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nagu Toitumise spetsialist Inese Siksna ütleb, on munad looduse imetoode ja neid peetakse 100% looduslikuks proteiiniks - taoliseks proteiiniks, mida meie keha hästi ära kasutab ja seedib.


Munas on palju vitamiine, näiteks tähtsaid omega 3 rasvhappeid ( mida leidub peamiselt kalas, aga leidub ka munas). Loomulikult on siinkohal suur vahe, kas me ostame puuris peetud kanade või vabapidamisel olnud kanade mune. Vabalt peetavate kanade puhul on lisaks päikese abil tekitatud kõrgemale D-vitamiini tasemele ka kõrgem omega 3 rasvhapete tase.

Lihavõtted on meie beebidele võib-olla ka esimene võimalus maitsta muna. Kui laps sööb juba köögivilju ja liha, võib nüüd tema menüsse ka muna lisada.

Pakkumist võiks alustada munakollastest, mis on vitamiinirikkamad. Samuti peetakse munakollast vähem allergeeniliseks kui munavalget. Kui munakollast võib beebile tema esimesel eluaastal pakkuda, tuleks munavalgega oodata tema esimese sünnipäevani.
 

Laste jaoks munade valmistamine
 

Kui Sa beebile esimest korda muna pakud, võiks see olla kindlasti 100 kraadi juures läbi keedetud, et välistada kahjulike mikroorganismide olemasolu.

Lapsele piisab, kui talle pakkuda mune kord nädalas, aga kui talle munad väga meeldivad, võib seda teha ka 2-4 korda nädalas. Kuid menüü peaks siiski jääma tasakaalustatuks ja jälgi, et ta saaks ka teisi olulisi toitaineid.

Ka täiskasvanud peaksid mune oma menüsse kaasama - soovitatav kogus on 1-2 muna korraga 2-4 korda nädalas.

Lapse allergia kanamunade vastu avaldub kõige tõenäolisemalt kõhulahtisuse, lööbe või õhupuudse näol. Alustada tuleks tasapisi.
 

Kuidas lihavõttemune süüa?
 

Jah, lihavõtetel võime lubada endale rohkemate munade söömist ,aga sel juhul tuleb jälgida, et ülejäänud toit ei sisaldaks nii palju valku. Munad on valgurikkad ja seda vähem samme me sel ajal süüa juustu, piima, jogurtit ja liha. Menüüs võiks olla köögiviljad, puuviljad ja maitsetaimed.

Emmede Klubi

 

Kuidas lihavõtte munad teie beebidele maitsesid?