Mozarti kuulamine ei tee lapsi targemaks

Mozarti kuulamine ei tee lapsi targemaks

08. Mar 2016, 09:50 Emmede Klubi Emmede Klubi

Olete üks neist, kes kannab kõrvaklappe kõhul, et sündimata laps saaks Mozarti kuulata? Kuulate ka kodus ainult klassikalisist muusikat, et laste intelligents oleks kõrgem? Enam pole seda vaja - Harvardi ülikooli doktorant tõestas, et klassikalise muusika kuulamine ei mõjuta laste intelligentsust.

Samuel Mehr sõnab: “Pole leitud kindlat tõestust väitele, et Mozarti või ükskõik millise helilooja teoste kuulamine arendaks mingeid teisi oskusi, peale muusikaliste.”

Müüt “Mozarti efektist” sai alguse 90datel, kui California tudengid jagati kolme gruppi - osad kuulasid Mozarti, osad “hüpnotiseerivat” muusikat ja osad istusid vaikuses. Pärastine IQ mõõtmine tuvastas, et Mozarti kuulanud grupi tulemused olid kõrgemad. Samas jäeti tähelepanu fakt, et efekt kestis vaid 15 minutit ja et katsealusteks olid laste asemel täiskasvanud.

Virgina Ülikooli professor Daniel Willingham sõnab, et kui tahta laste intelligentsust suurendada, siis parimaks vahendiks on neile ette lugemine. Muusika on küll imeline kingitus kogu maailmale, kuid IQ-d see tõsta ei suuda.

Allikas: parentherald.com