Moepilte lapsekandmisest ei tasu alati matkida

Moepilte lapsekandmisest ei tasu alati matkida

29. Mar 2016, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ajakirja Pere ja Kodu märtsikuu numbris ilmus kaunis moeseeria nimega "Emad ja tibud", milles näidatakse vana aja piltidest inspireeritud fotosid lapsekandmisest. "Juba ammustel aegadel kandsid emad beebisid enda ligi - kõhul, seljas või puusal," kirjutatakse seeria juures. Eestis lapsekandmist propageeriva blogi "Nippe ja teadmisi lapsekandmisest" autor Kadri kirjutab põhjalikult, miks ajakirjas ilmunud pilte tuleb vaadata pelgalt silmailuks, kuid last piltidel toodud viisidel kanda ei tohi.

Ta kirjeldab, et piltidel on kandelinad seotud liiga lõdvalt ja kohati laperdavalt, kõikidel piltidel on laps seotud liiga madalale. Ühel pildil on laps pandud istuma lõtva linasse kaks jalga kõrvuti - seda ei tohi. Ühel pildil on lapse jalad liiga laias ja venitatud asendis, justkui spagaadis. Tegelikult ei ole laste sellistel viisidel kandelinasse sidumine ohutu. Õnneks hoiavad modellid piltidel lapsi kinni, ilma selleta nad kukuksid.

Kadri kirjutab:

1.) Laps tuleb siduda linaga nii, et see ei laseks lapsel end linast välja kallutada.

2.) Last ei tohi siduda liiga alla. Laps seotakse linaga selga nii, et kandja kuuleb lapse hingamist. Tegemist on turvanõudega.

"Maailm muutub kogu aeg, muutuvad ka turvanõuded ja reeglid. Need sidused, mis olid meil lubatud ja soovitatud kümme aastat tagasi, ei ole seda enam. USAs suri kokkusurutud ja hooletu hälliasendi tõttu lämbumise kätte ära kuus imikut, enne kui keelustati Infantino lapsekandmiskott. Hälliasendit koolitajad enam ei soovita. Kui, siis vaid lühiajaliseks imetamiseks või äärmiselt kogenud linakasutaja puhul," kirjutab Kadri.

Spetsialist rõhutab, et ei ajakiri Pere ja Kodu ega ka moeseeria teinud fotograaf ei ole milleski süüdi. Sellised pildid said ajakirja halbade juhuste kokkulangemise tõttu. Juba järgmises Pere ja Kodu numbris ilmuvad aga korrektsed sidumisõpetused!

Loe tervet Kadri postitust tema blogis SIIN.


Kas Sina oled oma lapsi linas kandnud? Millist sidumisviisi eelistad?