Mitmikud sünnitanud naine jagab hullumeelset haiglaarvet

Mitmikud sünnitanud naine jagab hullumeelset haiglaarvet

01. Apr 18:23 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ühe USA ema Hanna TikToki postitus meenutab, kui hea on sünnitada lapsi just Eestis. 

USA-s Ohio osariigis elava Hanna Castle jaoks läks emaks saamine maksma 4 miljonit dollarit ehk umbes 3,7 miljonit eurot. Nimelt tõi Hanna keisrilõike teel ilmale nelikud. Nagu mitmikud tihti, olid lapsed enneaegsed. 28. rasedusnädalal sündinud titad pidid oma esimesed elukuud veetma haiglas, kus vajasid erineval tasemel meditsiinilist abi.

Õnneks oskas naine nelikuid ootama jäädes olukorda ette ennustada, mistõttu ta tuli 16 nädalat rasedana töölt ära. Nimelt teadis Hanna, et töötuna kvalifitseerub ta osariigi abile, mis aitab meditsiinikulusid katta. Kui ta oleks tööl käimist jätkanud, ei oleks ta abile kvalifitseerunud. Jabur, kas pole?!

Kommentaariumis jagavad oma haiglaarveid teisedki sarnasesse olukorda sattunud USA emad. Näiteks sai üks enneaegsena sündinud, kuid viienädalasena haiglas paraku surnud beebi ema kuu pärast poja matmist 2,5 miljoni dollari suuruse arve.

USA-s puudub riiklik haigekassa, mis tähendab, et meditsiinikulud tuleb katta ise või kasutada eratervisekindlustust, mille eest tuleb samuti tasuda ise või teeb seda tööandja. Kas ja mil määral tööandja eratervisekindlustuse makseid katab, oleneb tööandjast.

Eestis on kõik lapseootel naised ja kõik lapsed kuni 19. eluaastani, olenemata töökoha olemasolust, ravikindlustatud. 

@hannacastle That hurt 🤣 #Quadruplets #nicu #america #healthcare ♬ original sound - Hanna Castle