Mis vanusest vajab beebi shampooni?

Mis vanusest vajab beebi shampooni?

08. Apr 2013, 08:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas beebi vajab shampooni? Paljud eksperdid on selles küsimuses eriarvamusel. Mõned arvavad, et piisab seebist, teised jälle usuvad, et beebil peaks sünnist saati kasutama spetsiaalset shampooni. Nahaarst Džuljeta Ulmane aitab selgeks teha, mis siis lõppude-lõpuks õige on.

Sageli ühendavad beebi pesemisvahendid kahte funktsiooni - need sobivad nii keha kui pea pesuks. Kui on võimalik valida ainult shampooni, võiks seda kasutada.

Kui on olemas spetsiaalne shampoon beebi juuste pesemiseks, siis miks mitte seda kasutada? Beebi shampooni koostis on väga pehme ja õrn, seega ei põhjusta see lapsele kahju.

Lapse esimesel eluaastal ei tohiks juukseid pesta liiga sageli. Sobib, kui Sa teed seda kord nädalas või kord iga 10 päeva tagant. Suvel, kui laps rohkem higistab, võib pesta ka tihedamalt.

Pea meeles, et shamppnid on jagatud kolme kategooriasse: shampoonid beebidele, shampoonid 1-3 aastastele ja shampoonid, mis sobivad 3-aastastele kuni kooli minevatele lastele. Tavaliselt peavad tootjad pakendile märkima, millises vanuses on seda soovitatav kasutada, seega loe kindlasti ka toote infot.

Beebide shampoone on väga hoolikalt kontrollitud ja dermatoloogiliselt testitud.

Neil on tavaliselt neutraalne lõhn ja shampoon ise on piisavalt tõhus, et saaks beebi juukseid võimalikult kiirelt puhtaks.

Kui Sa shampooni kasutad, veendu, et see ei lähe lapsele silma - selle tulemusel võib laps võib vanni ja peapesu kartma hakata.

Peaaegu kõigil lastel esineb beebikõõma. Beebi pead spetsiaalse shampooniga pesemine aitab vältida naha ketendust ja aitab sellel järk-järgult kaduda.

Peale esimest eluaastat võib tegelikult sama shampooni edasi kasutada.

Tavaliselt on vanematele kui 3-aastastele lastele mõeldud shampoonid kujundatud erksates värvides ja pakenditel on multikate ja muinasjuttude pildid.Lisaks on nendel toodetel juba erinevad lõhnad.

Shampoonipudel on justkui mänguasi, mis viib lapse tähelepanu mujale, kuni ema tema pead peseb. Hea on see põhjusel, et paljudele lastele ei meeldi selles vanuses peapesu.

Laps võib täiskasvanute shampoone kasutama hakata umbes 5-aastaselt, kui tema juukse tekstuur sarnaneb täiskasvanute omaga, aga eksperdid soovitavad täiskasvanute shampooni kasutamust võimalusel veel vähemalt paar aastat edasi lükata.
 

Emmede Klubi