Emmede Klubi soovitab: millised asjad võib julgelt beebile kasutatuna osta?

Emmede Klubi soovitab: millised asjad võib julgelt beebile kasutatuna osta?

07. Feb 2015, 11:33 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebi sünniks valmistumine ja vajaliku varustuse kokku ostmine on üks suurimaid rasedusaegseid rõõme - iga ema tahab minna poodi ja osta oma lapsele ilusaid esimesi riideid ja armsaid beebimänguasju. Beebi jaoks läheb aga vaja hulgaliselt varustust, millest suur osa (vanker, turvahäll jm.) tähendab paratamatult küllaltki suuri väljaminekuid. Seetõttu võib olla mõistlik uurida, kas järelturul on mõni peagi saabuva pereliikme jaoks vajalik ese kasutatuna (ning seega odavamalt) müügil. Tänapäeval, kui sisseostude tegemine on vaid hiirekliki kaugusel, on ka kasutatud asjade soetamine oluliselt lihtsam. Kõikjal emadele suunatud portaalides ja foorumites on rubriigid, kus kasutajad müüvad enda lastest alles jäänud asju, riietest vankrite ja mööblini.

Emmede Klubi kogus kokku mõningad head nõuanded asjade kohta, mille võib beebile rahumeeli kasutatuna osta, et pisut kokku hoida ja teiste vajalike tarvikute ostmiseks raha säästa.

Kasutatud lasteriided

Parim viis raha kokku hoida on lapse riided kasutatuna osta. Beebid kasvavad meeletult kiiresti (eriti esimestel elukuudel), mistõttu on enamus beebide riided järelturul praktiliselt kasutamata - need ei jõua sugugi kuluda enne, kui beebi neist juba välja kasvanud on. Pööra kasutatud riideid ostes tähelepanu kinnituspaeltele, nööpidele, trukkidele ja õmblustele - kui kõik paistab olevat terve, ei ole mitte mingisugust põhjust, miks kasutatud riided ostmata jätta!

Beebijalanõud

Kuigi spetsialistid rõhutavad, et lapse esimesed jalanõud tuleb ilmtingimata osta uuena, ei kehti see ilu pärast kantavate (st. lapsel, kes veel ei kõnni) beebipapude kohta. Küllaminekuks või pildistamiseks võib sellised armsad pehme tallaga, kingi meenutavad "ilusussid" kindlasti kasutatuna osta. 

Kombinesoonid 

Lastele mõeldud talveriided on uutena hirmkallid ning beebi esimeste elukuude jaoks mõeldud kombinesoonid on kindlasti asi, mida kasutatuna osta. Laps, kes kombinesooni vaid vankris magades kannab, ei kuluta seda kindlasti ära ning seetõttu on järelturul müüdavad talvekombinesoonid enamasti justkui uhiuued.

Kasutatud beebimänguasjad

Kas sinu vanemad hoidsid alles sinu lapsepõlvest pärit mänguasjad? Millised ilusad mälestused! Veendu, et vanadel mänguasjadel ei oleks värv kusagilt koorunud või detailid lelu küljest irdunud - sellisel juhul ei ole mänguasjaga mängimine lapse jaoks enam turvaline. Lapsele ei tohi ka anda väikeste detailidega lelusid - need võivad lapsele kurku sattuda ning lämbumisohtu põhjustada.

Kasutatud mööbel

Ka see on suurepärane viis raha kokku hoida. Mähkimislaud, kummut, väike riidekapp lapse asjade mahutamiseks, söögitool - kui müügisolev mööbel on korralik, ei ole mitte mingisugust põhjust, miks seda ei võiks kasutatuna osta.

Kasutatud vankrid ja kärud

Esimest last oodates võib naine segadusse sattuda - vankrite ja kärude valik meie kaubanduses on meeletult lai ja varem või hiljem vahetatakse beebile ostetud vanker väikelapsele sobivama kergkäru vastu välja. Mõnedes peredes vahetatakse vankreid suisa mitu korda. Seega tasub ennast enne vankriostu kindlasti järelturul pakutavaga kurssi viia, sest kasutatud vankrite hinnad on uhiuutest väga palju soodsamad. Enne ostu tuleb lihtsalt korralikult kontrollida ja veenduda, et vankri rattad ja muu atribuutika on tehniliselt heas korras!

Kasutatud beebivann

Kuigi beebivannid ei ole kallid, võib selle taaskasutuse ning raha kokkuhoiu huvides siiski kasutatuna hankida. Beebid kasvavad oma vannidest nii kiiresti välja, et isegi pisemate kulumisjälgede esinemine on vähetõenäoline.

 

Arutleme! Mismoodi tegite teie?

Kas ostsite beebile kõik asjad uutena?

Millised asjad ostsite või oleksite nõus ostma kasutatuna?

Kas olete ka ise müünud asju, mida teie lapsed enam ei vaja?

Huggies@ Elite Soft mähkmed vastsündinutele - parim hoolitsus sinu beebi õrnale nahale!

20150122115828-84803.jpg

07. Feb 2015, 22:15

Kas ostsite beebile kõik asjad uutena?
Esimese lapse ajal soovisin, et asjad oleks uued. Kahjuks hiljem süvenedes hindadesse ja oma rahakotti, ei saanud kõike siiski uut lubada. Uued olid : mõned riided, vanker, turvahäll, voodi , vooditarbed jm. Lapse kasvades hakkasin rohkem rõhku panema taaskasutusele. Üllatusin kui nägin kui korralikke ja ilusaid riideid saab lapsele soodsalt-kasutatult. Siiamaani ostan lapsele kasutatuid, kuid korralikke asju ja no muidugi ka uusi asju.

Millised asjad ostsite või oleksite nõus ostma kasutatuna? Oleksin nõus kõike ostma kasutatult, kui näen , et asi on tõesti korralik ja puhas. No muidugi ei ostaks hügeenitarbeid, see peaks olema siiski isiklik ja uus.

Kas olete ka ise müünud asju, mida teie lapsed enam ei vaja? Olen kõik korralikud asjad pannud järelturule või annetanud ära. Suuremas osas asju olen siiski annetanud Naerata Ometi MTÜ-le. Nemad siis omakorda jagavad laiali asjade peredele, kes asju tõeliselt vajavad. Mul ei ole rahast ja asjadest kahju, kui näen , kui paljusid ma saan aidata nende asjadega.

Olen mina vajadusel abi saanud ja abistan ka teisi kui saan . Ehk olen liiga suure südamega inimene , aga mis siis ikka 😀