Milline peaks olema lapse toitumine kuuma ilmaga?

Milline peaks olema lapse toitumine kuuma ilmaga?

01. Aug 2015, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Milline peaks olema lapse toitumine kuuma ilmaga? Vaata neid nõuandeid!

Alustuseks räägime, kuidas kuum ilm lapse keha mõjutab. Kui päike kuumab, hingab laps sügavamalt ja kaotab hingamise ja naha kaudu rohkem vedelikku. Lisaks kaotab ta higistamise tõttu ka soolasid. Kuumus mõjutab ka seedesüsteemi ja lapsel võib aegajalt nende ilmadega söögiisuga probleeme olla. Suvine ilm on ideaalne erinevatele bakteritele ja lapsed võivad erinevaid sooleinfektsiooni sagedamini saada.

Igapäevane vitamiiniportsion

Vaatamata aastaajast peaks lapse toitumise põhimõte samaks jääma. Toit peaks olema mitmekesine. Lapse toidulaual võiks alati olla erinevaid tooteid, sealhulgas liha, kala, teravilja, kartulit ja suvel ka hooajalisi puu- ja köögivilju.

Värskest köögiviljast ja maitserohelisest saab laps vitamiine, mineraalaineid ja orgaanilisi happeid. Puuviljadest saab ta süsivesikuid. Lisaks puuviljadele tuleb saada ka teise grupi vitamiine, seega tuleb süüa ka valku, rasva ja palju muud.

Klaasitäis piima!

Klaasitäiest piimast või jogurtist ei loobu suveli segi lapsed, kes söövad vähem, kui muidu. Ja nad teevad õigest. See on toitev ja head ained imenduvad kehas hästi.

Keefir ja jogurt sisaldavad piimhappebaktereid, mis aitavad kõhus kahjulike mikroobidega võidelda.

Vesi peaks olema alati käepärast

Kuhu iganes sa koos beebiga lähed, võta alati kaasa ka pudel vett. Kuuma ilmaga on puhas vesi lapse janu kustutamiseks parim. Sobivad ka enda tetud puuviljajoogid, veega lahjendatud mahl, puuvilja- ja taimeteed. Magusad limonaadid või magusad piimad ei kustuta janu.

Mineraalveed ei ole lapsele hea valik. Neid võib anda ainult juhul, kui arst on seda eraldi soovitanud. Muul juhul võib see lapse neerude ja seedesüsteemi tööd häirida.

Muidugi, kui laps sööb palju magusaid puuvilju, võib ta lõuna- või õhtusöögist keelduda. Seetõttu tuleks puuvilju anda pool tundi või tund peale sööki või vähemalt tund enne sööki.

Emmede Klubi