Millal on aeg mähet vahetada?

Millal on aeg mähet vahetada?

22. May 2015, 09:57 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas mähet peab vahetama ka öösel? Kas lapse pepu tuleb veega ära ka siis, kui ta on vaid pisut pissinud? Millal ja kuidas mähet vahetada on omaette teadus, kuid anname Sulle mõned nõuanded, et saaksid mähkmevahetuse maailmas paremini orienteeruda.

Terve laps pissib ööpäevas mitmeid kordi – tavaliselt toodab beebi keskmiselt viis või kuus märga mähet päevas.

See, kui tihti laps kakab, on aga väga individuaalne ja kõigi laste puhul väga erinev – mõned lapsed kakavad mitu korda päevas, teised vaid korra nädalas. Loe lähemalt, missugune terve lapse kaka välja peaks nägema, SIIT.

Kõige tihedamini tuleb vahetada vastsündinu mähkmeid

Vastsündinud beebid pissivad ja kakavad tavaliselt tihedamini, kui pisut vanemad imikud, tihtipeale lausa igal söögikorral. See tähendab, et nemad vajavad viis või kuus, mõnikord ka kaheksa kuni kümme korda päevas puhast mähet. Iga kord kui märkad, et laps on kakanud, tuleb mähe kiiremas korras ära vahetada.

Kui tihti tuleb päevasel ajal mähet vahetada?

Mõne aja möödudes hakkab laps pikemate vahedega pissima ja kakama.
Mõned lapsed kakavad jätkuvalt mitu korda päevas samas, kui teised teevad seda vaid korra või paar nädalas. Seevastu peavad kõik lapsed pissima mitu korda ööpäevas.

Mähkmesse on mõistlik piiluda iga kord enne imetamist. Huggies® Elite Soft vastsündinumähkmetel on ka niiskuse indikaator, mis muudab märgudes värvi ning nii on hõlpsam märgata, kui laps on pissinud. Pärast iga pissise mähkme vahetust ei ole lapse peput vaja ilmtingimata pesta. Küll aga tasuks pepupesu ette võtta enne ööund, sest siis magab laps pikemat aega.

Kui lapse pepu muutub punaseks ja tekib nahaärritus, on eriti oluline, et laps ei istuks kaua märja või kakase mähkme otsas. Loe meie häid nõuandeid punaste pepude ja mähkmelööbe kohta SIIT.
 
Kui tihti tuleb öösiti mähet vahetada?

Öösel on lapse mähet vahetada vaja vaid juhul, kui beebi on kakanud või siis, kui mähe lekib. Kui peaks juhtuma, et mähe tõepoolest lekib, on mähe tõenäoliselt vales suuruses – siis tasuks proovida ühe suuruse võrra suuremaid mähkmeid.

Kui laps on öise mähkmevahetuse ajaks ainult pissinud, ei ole vaja peput veega puhtaks pesta. Vaheta mähe vaikselt, rahulikult ja ereda valgusega lampe süütamata ära, et laps saaks uuesti uinuda.


Emmede Klubi

20150519150509-42736.jpg