Miks orbudekodus elavad beebid ei nuta?

Miks orbudekodus elavad beebid ei nuta?

14. Apr 2016, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Michiganis elavad Dayna ja Matt said möödunud aasta oktoobris tütre vanemateks. Mõned nädalad tagasi postitas Dayna Facebooki foto sellest, kuidas ta magab võrevoodis oma lapse kõrval temast hellalt kinni hoides. Pilt ja selle alla kirjutatud sõnum hakkasid internetis kulutulena levima.

Naine24 vahendab Dayna sõnu:

Dayna ja Matt käisid jumalateenistusel, kus üks misjonär kirjeldas neile oma külastust Uganda orbudekodusse.

Orbudekodu lastetoas oli rohkem kui sada hälli beebidega. Ometi tundus, et midagi on valesti. Beebid olid täiesti vait. Sada elavat ja hingavat beebit, aga mitte keegi ei nutnud, ei teinud piuksugi. Ebaloomulik vaikus pani misjonäri imestama. Ta uuris orbudekodu töötajalt kuidas see võimalik on.

Orbudekodu töötaja vastas: beebid ei nuta oma voodites seetõttu, et kui nad alguses orbudekodusse tuuakse, nutavad nad end tunde ja tunde tühjaks. Umbes nädalaga annavad beebid alla, sest saavad aru, et nutust pole kasu - mitte keegi ei tule nende juurde.

Mahajäetud laste vaikuse ette kujutamine murdis Dayna südame. Ta lubas endale ja oma tütrele, et läheb alati oma tema juurde, kui kuuleb teda nutmas. Olgu tegu hamba- või südamevaluga, Dayna ei jäta oma last kunagi üksi.

 

This was from several weeks back, yes, I climbed in the crib in hopes to soothe my screaming, teething, blushed faced,...

Posted by Dayna Mager on 31. märts 2016. a.

 

Vanemad on oma lapsele turvaliseks kohaks, kuhu võib alati pöörduda. Lapse turvatunnet ei tohi lõhkuda, lastes tal näiteks üksi oma voodis nutta. End turvalise ja hoituna tundev laps saab kasvada enesekindlaks inimeseks, kes suudab vanematest eralduda probleemideta. Selline laps saab hakkama nii mänguväljakul teiste lastega mängima tõttamise kui ka ülejäänud eluga, sest teab südames, et teda oodatakse, kaitsetakse ja aidatakse alati - sellist maailma võib usaldada.

 

Ole oma beebi jaoks olemas - alati, kui ta seda palub!

Sama siin..

15. Apr 2016, 13:22

Seda lugu lugedes tuli pisar silma ja haarasin kaissu oma beebi!