Miks beebidel koolikud esinevad?

Miks beebidel koolikud esinevad?

31. May 2013, 17:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Esimese kolme elukuu jooksul esineb 70% lastest teatud määral koolikuid. Enamasti ei ole see patoloogia või haigus, vaid beebi seedetrakti harjumine uute tingimustega. Üheksa kuu jooksul ei ole lapse seedekulgla ja magu "töötanud" ja esimesed 2-3 nädalat on ema hormoonid beebit mõjutanud. Koolikute esinemisest räägib lastearst Gerda Lielause.

Tavaliselt saab beebi esimesel kahel elunädalal ainult emapiima. Seda on küll vähe, nii et ületöötamine on lihtne. Umbes kolmandal elunädalal kasvab vajaliku piima kogus ja paljud emad, kes ei imeta piisavat aega järjest, pakuvad beebile rokem eelpiima, mis on täis süsivesikuid ja kui laps neid palju saab, aitab see gaaside tekkele kaasa.

See stseen on kõigile vanematele tuttav: Imetamise ajal, või pigem lausa peale imetamist, hakkab beebil ebamugav ja ta tirib jalgu kõhule. Siis muutub ta punaseks, hakkab nutma ja selline olukord kestab üsna mitu aega. Tal on gaasid.

Mõiste koolikud pärineb kreeka sõnast "kolon" mis tähendab valu käärsooles. Koolikute puhul esineb hootist valu koos lapse ärevusega. Selleks on mitu põhjust: imiku ebaküps seedetrakt ja närvisüsteem suurendab kalduvust gaasideks, mis survestab rohkem maoseinu ja põhjustab krampe.

Koolikute puhul on olemas teatud mustrid:

  • Need algavad tavaliselt kolmandal elunädalal.
  • Kestavad umbes 3 tundi päevas.
  • Esinevad imikutel tavaliselt 3-kuuseks saamiseni.

Mida saavad vanemad teha, et beebit aidata?

Esiteks võiksid nad ise rahulikud olla. Kui Kui Sa oled rahulik, leevendab see psühholoogiliselt lapse stressi ja leevendab valu. Laps peaks tundma, et Sa ei karda midagi ja kindlasti aitad teda-

Et Su perearstil oleks kergem olukorda hinnata, peaksid eelnevalt vastama järgnevatele küsimustele:

  • Millal koolikd esinevad - enne või peale söömist? ( see võimaldab Sul valida imetamiseks mugavat asendit ja teada, milline on parim aeg lapsele ravimi andmiseks, et valu rünnakutega toime tulla).
  • Koolikute kestvus ja esinemiskellaaeg - hommikul, õhtul, öösel. Esineb see sarnasel kellaajal? Milline on reaktsioon ilmamuutusele?
  • Toidu tüüp - rinnapiim või rinnapiima asendaja ( ja selle nimi).

Kui laps on rinnapiimatoidul, on kõik lihtsam. Veendu, et laps oleks rinnal õigesti ja siis, kui ta ise tahab. Juba see võib aidata probleeme lahendada.

Kui ema ise ei joo eriti piima, või kui on joonud ja tundnud kõhus raskustunnet või puhitust, on parem lehmapiim imetamise ajal asendada hapendatud piimatoodetega.

Kui Sul ei ole piisavalt rinnapiima ja Sa pead last piimaseguga toitma, Su laps on sündinud enneaegsena, või esines sünnitusel komplikatsioone - need võivad kahjuks olla peamised põhjused koolikutele.

Leevenda rinnapiima toidul olevate laste koolikuid ja valu, kasutades järgmisi tehnikaid:

  • Koolikuid leevendab soojus, asendimuutus, massaaz või äärmuslikul juhul klistiir.
  • Profülaktiliste preparaatide (pärinevad looduslikel ainetel, õrn mõju soolestikule) või probiootikumide kasutamine.
  • Ema ise võib juua apteegitilli teed, mis suurendab lapse mao sekretsiooni ja tugevdab seesesüsteemi.

Oluline on meeles pidada, et ükskõik kui rasked koolikud ka ei oleks - see möödub. Kuid kui leida lapsele sobiv vahend leevenduseks, võib see periood palju lihtsamalt mööduda ja teie koosveedetud aeg on palju meeldivam ja rahulikum!

Emmede Klubi