Maailma väikseim ellu jäänud beebi

Maailma väikseim ellu jäänud beebi

14. Sep 2016, 10:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eelmisel nädalal sai üheksa kuud vanaks maailma väikseima sünnikaaluga ellu jäänud beebi: Emilia Grabarczyk sündis keisrilõikega 25. rasedusnädalal, olles 22 sentimeetrit pikk ja kaaludes 229 grammi.

Üheksakuusena kaalub Saksamaal Witteni linnas sündinud Emilia 3270 grammi. Witteni Marieni haigla laste- ja noortekliiniku juhtaja Bahman Gharavi sõnul on Emilia eriline laps, sest ka need beebid, kes kaaluvad esmakordselt ilmavalgust nähes 400 grammi, jäävad vaid harva ellu. Enneaegselt sündinuks loetakse maailma terviseorganisatsiooni statistika järgi juba lapsi, kes kaaluvad sündides alla 2500 grammi.

2015. aasta 25. novembril said Emilia vanemad teada, et nende sündimata laps ei saa emaüsas enam kasvamiseks vajalikke aineid. Et lapsel oleks elulootust, toodi ta keisrilõikega ilmale. Kuus kuud ei olnud arstid kindlad, kas laps jääb ellu.

Pikka aega ainult inkubaatoris elanud ja mitmeid operatsioone läbinud Emilia vajab ka praegu veel hingamisel ja söömisel veidi abi ning peab tarvitama kangeid ravimeid, kuid üsna pea saab ta esimest korda koju. Tulevikus võivad tal tekkivad varase sünniga seotud mured nagu hüperaktiivsus ja keskendumisraskused, kuid mingeid olulisi terviserikkeid arstid ei ennusta.

Vaata pilte pisikesest Emiliast SIIN.

(Allikas: Postimees, Daily Mail)


Lääne meditsiin on imeline, kas pole?