Maailma parim isa! Millised plussid ja miinused on tütarde ja poegade kasvatamises?

Maailma parim isa! Millised plussid ja miinused on tütarde ja poegade kasvatamises?

30. May 2015, 21:55 eveliiy eveliiy

Meie peres kasvab poeg ja suure tõenäosusega on sügisel lisandumas veel üks pisike poja. Meie issi on pojale suureks eeskujuks ja väike Robin tahab väga olla issi moodi. Pojale peab isa kindlasti õpetama julgust. Isa ei tee pojal kõike eest ära,vaid suunab ja aitab teda õigele tegevusele.
* Kas isa on läinud kalale koos oma tütrega või õpetanud teda autot juhtima, kuid pojaga valmistanud süüa ja teinud muid mittemaskuliinseid asju? - Tütre kohta on raske rääkida, sest seda kogemust meil ei ole. Aga meie issi võtab poja kööki appi ja kaasab ka koristustöödesse. Muide, kui mehed toimetavad, siis emmet kööki ja koristustöödele ei lubata. Emme peab puhkama.
* Mida laseb issi tütrel teha, kuid mitte kunagi ei luba pojal seda teha - ja vastupidi? - Arvan, et selliseid asju ei olegi.
* Kas poja ja tütre karistused ja preemiad/kiitused on erinevad/peaksid olema erinevad? - Arvan, et need ei peaks olema erinevad.
* Kas issi peseb oma tütart ja mis vanuseni on see isa jaoks aktsepteeritav? Mis vanuseni on sünnis emal oma poega pesta ja tema peput pühkida? - Meil käib poja pesus issiga, kuna poja ühest hetkest ise valis, et teda peab pesema issi. Kui läheme perega ujulasse läheb poja ilma arupidamata issiga riietusruumi. Arvan, et kuni koolini sobiks ka emme peoga pesema. Kui emme ja issi mõlemad on kodus siis pepu pühkimiseks kutsutakse alati issi.
* Kas midagi on teisiti, kui laste eest hoolitseb issi? - Meil issi keelab last vähem kui emme, sest emme ikka kardab, et laps lööb ennast ära või võib endale haiget teha.