Loo roomavale beebile sobiv keskkond

Loo roomavale beebile sobiv keskkond

14. Jun 2013, 17:08 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kodune keskkond ja mänguasjad peaks käima käsikäes lapse arenguga. Kuidas luua roomavale beebile sobiv ümbrus ja milliseid mänguasju valida, räägib füsioterapeut Klaudija Hela.

Ära kuluta raha ebavajalike mänguasjade peale!

Lihtsaimad ideed on erinevad kaunistused, millega kodusisustust rikastada, erinevad kastid, liumägi, erinevad sahtlid, pesukorv... Asjad, mis Sul juba kodus niigi olemas on, on beebi arengule parimad.

 Lase lapsel roomata!

Lastele, kes roomavad, võiks kujundada erinevaid tõkkeid. Need ei tohi olla muidugi liiga suured, et laps nendega ise hakkama ei saaks. Eri kõrgusel asjad ruumis panevad last erinevatel kõrgustel roomama. Näiteks sobivad selleks erinevad kastid ja padjad. See on väga oluline, sest näiteks kusagilt alt läbi roomates oskab laps pead alla lasta ja see arendab hästi tema tasakaalu.

 Asetage erinevaid mänguasju üksteise sisse!

Pange lusikas kaussi või tassi. Sel viisil muutub see üks mänguasi ( näiteks kauss) kohe palju põnevamaks ja laps areneb läbi mängu!

 Asetage mänguasjad paarikaupa.

See ei tähenda, et laps peaks arvutama õppima, aga talle meeldib tihti ühte mänguasja kohe teise vastu vahetada. 

Meisterda ise kõrisev mänguasi!

Anna lapsele plastmasspudel, mille sisse on pandud oad, herned, kivid - kõik, mis põnevat häält teeb!

Võimalda lapsel mõista ruumi!

Võid erinevad kodus olevad paelad, kotid, pallikesed ja topsid lapse mängunurka asetada. Laps mõistab asjade suurusi - kui palju asju kui suurde anumasse sobib.

 Piira mänguasjade ala!

Asjaolu, et lapsel on vaja ruumi, et mängida, ei tähenda, et kaos peaks katma tervet kodu. Laps võiks teada, kus on tema mänguasjade koht ja mängimise ala. Seda võib piiritleda erinevate patjade või kastidega ja kui laps roomama õpib, võib ta neid samu asju toetuseks ja ronimiseks kasutada. Ära muretse selle üle, et laps kukub. Need ei tohiks väga kõrged olla.

 Luba lapsel ennast aidata!

Lapsed näitavad ise, kui nad ei ole enam kindlatest asjadest huvitatud. Ta on tõenäoliselt huvitatud kõigest, mida Sina teed. Ta jätab oma mängu pooleli, et tulla Sinuga koos tegema seda, mida Sa just parasjagu teed. Beebidele meeldib meie eeskuju ja neile meeldib meid üsna pikka aega vaadata. Kui Sa tegutsed köögis, anna ka talle mõni ohutu pott ja pannilabidas mängimiseks kätte.

 Võimalda lapsel ka omaette mängida!

Luba lapsel ise mängida, mitte ära kirjuta talle ette, kuidas see mäng täpsemalt käima peab.

Emmede Klubi

Kui laps tõuseb püsti, hakkab kõndima ja erinevaid akrobaatilisi tegevusi ette võtma, on ka vaja mähkmeid, mis keha liigutustega hästi kaasa painduks ja oma ülesannet täidaks Selle jaoks ongi loodud Huggies ® Step In mähkmed, mis on mõeldud spetsiaalselt pisikestele kõndijatele!

20130607154204-98562.jpg