Laulmise hellitav hool

Laulmise hellitav hool

04. Jul 2013, 08:57 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapsed armastavad muusikat, eriti laulmist

Aga laulud mitte ainult ei paku neile meelelahutust, vaid aitavad ka arengus uusi samme võtta.

Iga laps on muusikaline

Põhimõtteliselt on iga laps musikaalne - teab ta seda või mitte ja kas talle see meeldib või mitte. Juba 6-kuune oskab rütmile kaasa liigutada. Niipea, kui ta teab, kuidas seista, võid Sa oodata tema esimest katset "tantsida". Kui lapse loomulikku muusika-armastust edendada, võib juba 2-3 aastane ise laulda. Seega, kui laps hakkab lalisema, laula temaga koos. 2-4 aasta vahel on laps võimeline istuma ja kuulama, et uut laulu selgeks õppida. 4-5 aastased õpivad kiiremini ja põhjalikumalt ja neil on juba lemmiklaulud, mida nad võivad peast laulda.

Väikeste laste enusiasm muusika suhtes on täiesti vaba ja sundimatu. Nad liigutavad ja tahavad laulule nii kõvasti, kui võimalik, kaasa laulda. Aita last, et ta saaks oma annet rakendada. See tõstab tema enesehinnangut jaaitab ta talendil edasi areneda.

Laulmine

Laulmine on lihtne. Hääl on alati olemas ja üldjoontes on iga laps võimeline sünnist saati laulma. Ainult aja jooksul see suurepärane võime kasvab või kahaneb. Seetõttu sa võiskidki laulda lapsele nii varakult, kui võimalik. Lapsed eelistavad laulda koos oma vanematega. Õppige koos sõnu ja meloodiat - see on põnev ja annab lastele palju. Lisaks oled Sa palju parem kui CD-mängija, sest võite korrata salme ja ridu nii palju kordi, kui ise soovite. Ära karda laula, kui Sa rvad, et Sa ei ole musikaalne. Samuti proovi seda teha iga päev, isegi kui see sulle alguses väga ei meeldi - sedasama teeb ka Sinu pisike! Võib-olla saab laps aeg-ajalt ka koos vanaema või vanaisaga laulda?

Laulmine kui osa arengust

Muusika ja laulmine ei arenda mitte ainult lapse musikaalseid andeid, vaid soodustab ka lapse loovust, parandab õpivõimet ja sotsiaalseid oskusi. Laulmine teeb Su lapse õnnelikuks ja tal on lihtsam keelt õppida, ning see annab talle turvalisuse. Teksti võiks korrata koguaeg ja samuti laulu tekstuuri "stroof-stroof-refrään". Lapsel areneb usaldus ja kindlus, et kõigel elus on oma kord. Laulmine võiks olla tingimusteta meede - alguses ei ole lapse hääl tehniliselt korrektne ja see ei pruugi olla väga korrektne. Sinu ülesandeks on toetada last selles, mida ta teeb. Võimalda lapsel kuulata eri stiili muusikat ja ära sunni talle peale näiteks ainult lastelaule või klassikalist muusikat. Kes teab, võib-olla meeldivad Su pisikesele hoopis "slaagrid", mida Sa ise ei pruugi üldse sallidagi?

Laulmine on tervisele kasulik

Varajane ja korrapärane laulmine arendab lapse konsentratsiooni, tugevdab mälu ja aitab kaasa lapse võimele improviseerida.

Väikesed lapsed, kes laulavad, on emotsionaalselt stabiilsemad ja ka üldiselt tervemad! Tüüpilised lastelaulud, mis levivad põlvest põlve, on omased meie kultuurile ja aitavad lapsel "oma inimestega" samastuda ja selgitada mina-pilti.

Laste laulud, sealhulgas unelaulud, annavad ühtsustunde ja kui Su laps on juba suureks kasvanud, valdavad teda lapsepõlve meenutades soojad tunded.

See, et laps ei laula enneolematult, ei tähenda midagi, on Aiga ema veendunud. "Minu ema on lõpetanud muusikakooli ja muusika on olnud alati väga lhäedane. Mul on meeles ainult mõned laulud, aga põhiline on toon, mis on jäänud meeles kõlama. Tean, et me laulsime enne magamaminekut läbi terve repertuaari, kuni õues läks pimedaks. See oli nii lähedust ja ühtekuuluvust tekitav. Kahjuks oli mulle "karu kõrva peale astunud" ja ma ei suutnud isegi kõige lihtsamat viisi pidada ja nüüd, kui mu tütar on veel vähem kui 2-aastane, kõlab ta hääl juba paremini kui minu oma.

Laulud "kasvavad" koos lapsega

Te võite koos laulda, või laulda isegi kaanonit - laulate sama laulujuppi, aga alustate erinevatel aegadel. Muusikalised eskperimendid on lastele lõbusad ja soosivad edasist katsetamist. Esimesed laulud õpib laps kõrva järgi, aga kooli minnes hakkab ka noote õppima. See aitab koolitunnis paremini õppida harjumatumaid ja keerulisemaid laule ja muusikat. Selles vanuses võivad lapsed ka klassikalise muusika õppimisega algust teha. Kokkuvõttes - koos vanusega kasvavad ka nüuded. On oluline, et Sa hoiad koguaeg lapsga sammu ja muudad muusika talle lõbusaks, et ta jätkaks selle õppimist, et edasi areneda.

Milliseid laule te koos lapsega laulate?

Emmede Klubi