Lase lapsel roomata!

Lase lapsel roomata!

28. Jun 2013, 16:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Lase lapsel roomata" - just see lause väljendab kõike, mis ühte emasid lapse arengu juures rahustab ja aitab neil arengut kõrvalt vaadata.

Nõu annab füsioterapeut Klaudija Hela.

Ära sega last!

Kahjuks ei ole alati arstid ühisel arvamusel ja kõigil on see erinev.

Kui laps on terve, ei vaja ta abi, ütleb füsioterapeut. Sa võid küll proovida last julgustada ja ahvatleda, aga kui laps on valmis, teeb ta seda kõike, mida Sa lased tal teha.

Lapsega ei tohiks võimlemisharjutusi liiga intensiivselt teha, sest see võib tal lisastressi tekitada. Las ta mängib ja arendab ennast ise - Sina saad teda ainult toetada!

Ära võrdle lapsi!

Kõik tundub hullem, kui lapsi võrrelda - kui Sa näed, et kellegi teise samavanune juba seisab või roomab. Laste areng on erinev ja nad arenevad enda jaoks loomulikus tempos ja mingi hetk hakkavad nad kõik kõndima. Kahjuks tekitab kunstlik stimulatsioon tavaliselt rohkem kahju kui kasu.

Jälgi oma last!

Lapse puhul võiks jälgida, kas ta üleüldiselt areneb edasi ja kas kõik on korras. Laps õpib kõike aja jooksul ja kõik toimub loomulikult. Kui ka laps ei järgi "kuldset keskteed", jälgi, mida ta teeb ja millega mängib.

Erilise tähtsusega on just need väikesed asjad, mida laps teeb - jälgib, haarab asju.. Tihti ei olegi kõige tähtsamad need suured arenguetapid, mida emad väga "taga ajavad" - roomamine, istumine, seismine, kõndimine. Palju tähtsamad on igapäeva asjad, mis meid üksteisest eristavad!

Mõnikord on kasulik füsioterapeudi juures käia, et täpselt näha, mida Sa saad teha, et lapse arengule kaasa aidata ja kuidas peaksid asjad olema selle asemel, kuidas Sina tahad, et need oleks.

Ilma kukkumisteta ei saa!

Sageli küsivad emad foorumites, kas nende lapsed peaksid kandma kiivreid või muid kaitsevahendeid, kui laps liikuma läheb. Aga seda ei ole vaja!

Kui laps areneb õigesti organiseeritud ümbruses, ei tõuse ta vara püsti ja ei hakka lakkamatult kukkuma. Ta areneb ja liigu edasi loomulikult ja ohtraid kukkumisi on võimalik vältida.

Lapsed õpivad kiiresti, et kui nad ei ole ettevaatlikud, võivad nad kukkuda ja haiget saada. Kiivriga ei ole see võimalik - ta ei saa aru, et kui ta kukub, saab ta haiget. Kui laps alati "kinni püüda", ei õpi ta oma keha õigesti tunnetama.

Emmede Klubi

Kui laps tõuseb püsti, hakkab kõndima ja erinevaid akrobaatilisi tegevusi ette võtma, on ka vaja mähkmeid, mis keha liigutustega hästi kaasa painduks ja oma ülesannet täidaks Selle jaoks ongi loodud Huggies ® Step In mähkmed, mis on mõeldud spetsiaalselt pisikestele kõndijatele!

20130607163245-15518.jpg