Las ma kõnnin paljajalu

Las ma kõnnin paljajalu

01. Jun 2015, 00:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas paljajalu käimine on lastele kasulik? Näiteks suvel maal? Arstid soovitavad seda teha igapäevaselt, sest kui laps käib paljajalu, stimuleerib see talla all asuvaid punkte, mis mõjutavad kogu organismi. Paljajalu käimine aitab vältida ka jalgade higistamisest tekkivat jalaseent.

Niiet miks meie vanavanemad kõndisid paljajalu, kuid meie seda enam ei tee? Igaüks meist on kuulnud ütlust: "Põrand on külm, pane soojad sokid või sussid jalga!" Ilmselt on see mõjuv põhjus.

Inimesed on väga sotsiaalsed olevused ning me pöörame erilist tähelepanu moele. See on meie viis väljendada oma kuuluvust, stereotüüpi ja staatust. Kui me kõik käiksime paljajalu, kaoks meie isikupära.

Me armastame oma lapsi väga ja mõnikord ehk veidi liigagi. Armastuse tõttu kardame me, et laps, kes kõnnib paljajalu, võib end vigastada või jääb haigeks. Loomulikult võib kõike juhtuda, kuid see hirm on tihtipeale liialdatud. 

Miks on paljajalu kõndimine tervislik?

1. Mõjub kogu organismile hästi

2. Talla all asuvad punktid saavad stimulatsiooni.

3. On võimalik vältida lampjalgsust.

4. Jalatallad saavad pidevat massaaži.

5. Kuuma ilmaga aitavad paljad jalad keha jahutada ning see aitab lapsel säilitada energiat ja rõõmsameelsust.

6. Jalutuskäigud paljajalu on laste jaoks lõbusad - see võimaldab kogeda erinevaid tekstuure ja liikumisvabadust täiesti uuel moel!


Seetõttu, kui vähegi võimalik, laske oma lapsel joosta paljajalu. Esialgu võib see tekitada lapses veidi ebamugvast ja kohati ka veidi valu, kuid juba üsna pea märkad, kuidas ta igasugusel pinnasel ilma ebamugavustundeta kõnnib. 

Kui Sinu peres on kasvamas tütar, pea meeles, et paljajalu käimine aitab tal saavutada graatsilisem liikumine.

Emmede Klubi

20150602002723-83707.jpg