Lapse toidu transport puhkusel olles

Lapse toidu transport puhkusel olles

22. Aug 2015, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuidas sõidukis lapse toitu transportida?

Auto pagasiruumis võib temperatuur ulatuda kuni 40 ° C ja rohkem, nii et suvel toidu kaasaskandmine pole alati nii lihtne.

  • Kuivtoit, nagu piimasegu, teraviljad ja konservid või puuviljad, küpsised ja joogid ei ole nii tundlikud temperatuurimuutustele ja neid võib pagasiruumis transportida küll.
  • Köögiviljad ja liha on vastupidiselt temperatuuri muutustele eriti tunlikud. Seetõttu tuleks neid tooteid hoida juhiistme lähedal. Seal on ventilatsioonisüsteemid, konditsioneerid ja temperatuur on madalam.
  • Parim oleks toitu transportida külmakastis.
  • Klaaspurgid ja -pudelid võib enne maha jahutada ja mähkida rätikutesse, et nad pikal teekonnal ei puruneks.

Toidu transport lennukis 

Eelistatult võiks lapse toit olla tugevas karbis, eriti pudelid ja purgid. Et need ei puruneks, võiks need mähkida ka paberisse või plastikkotti - iga purk eraldi kotti. Et last lennu ajal toita, tuleks see käsipagasisse pakkida.

Toidu säilitamine puhkusel

Puhkusel tuleks pudelid ja purgid hoida alla 35 ° C. Kraadi käes. Kindlasti tuleks toitu enne kasutamist kontrollida. Puhkusele ei tohiks võtta lühikese säilivusajaga toitu. Kui toode on vaakumis, tuleks see peale avamist võimalikult kiiresti ära süüa. Kui Sa purgi esimest korda avad, peaksid kuulma klõpsatust. Kui seda ei ole, kontrolli kas purgi sisu on söögikõlbulik. 

Emmede Klubi