Laps õpib seisma: 3 asja, millele tähelepanu pöörata

Laps õpib seisma: 3 asja, millele tähelepanu pöörata

11. Jun 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Huggies Püksmähkmed poistele ja tüdrukutele pakub "step-by-step" nõuandeid, mida teha, kui laps õpib end püsti ajama.

Sinu laps areneb kiiresti ja teda ei ole võimalik enam peatada ning üsna pea õpib ta end ka püsti ajama ja seejärel juba käima. Eksperdid on arvamusel, et lapse liiga varajane tõstmine jalgadele mõjub halvasti, sest tema lihased ei ole selleks veel valmis. Laps peab olema ise valmis seismiseks.

Aga kuidas saada aru, et laps on valmis seisma? Seda ei ole raske märgata, kui ta ennast nö karu asendisse ajab ja sellisel viisil on lihaseid treenib, on ta peagi valmis ka püsti seisma.

Kui laps õpib seisma, võib ta seda väga pikka aega järjest teha, kuid mitte seetõttu, et see talle hirmsasti meeldiks, vaid sellepärast, et ta ei oska veel ennast uuesti istuma lasta.

Varusta laps õige keskkonnaga

Selleks, et toetada oma lapse tervet arengut, on soovitatav luua selleks kodus vastav keskkond. Hea mõte on panna lapse tuppa madalaid asju, millest ta saab üle ronida või mille najal seisma õppida - mähkmepakid, madalad kummutid, pappkastid või laste toolid. Pange põrandale vaip, mis ei ole libe või pange lapsele libisemiskindlad jalatsid jalga, et ta saaks püsti seista ilma libisemata.

Mis on toonus?

Kui oled märganud, et lapsele meeldib seista, kuid teeb seda kikivarvul, on see selge märk, et ilmselt on lapsel jalgades toonus. Sel juhul saab abi füsioterapeudi juurest, tema käest saab nippe ja nõuandeid, kuidas ise lapsele massaaži teha ja seeläbi vähendada pingeid lihastes.  

Lapse esimesed jalatsid

Kui laps on õppinud seisma ja edukalt maanduma, hakkab ta toe najal tegema esimesi samme - diivani, voodi, kapi või ükskõik mille najal. See on hetk, mil lapsevanemad on põnevil, sest mõistavad, et juba üsna pea tulevad ka esimesed sammud. See tekitab ka elevust ja soovi tormata poodi beebile esimese jalavarje soetama. Spetsialistid on aga arvamusel, et lapse jaoks on parim õppida kõndima paljajalu ja selles algstaadiumis olla enamuse ajast paljajalu, sest see stimuleerib talla all asuvaid punkte. Seetõttu on parim valik lasta lapsel kodus olla paljajalu, kuid välja minnes panna jalatsid jalga.

Kuidas valida õiged jalatsid oma lapsele? Jah, see võib olla heidutav ülesanne. On oluline, et jalatsid oleksid uued, sest igal lapsel on erinev jalakuju ja varem kantud jalatsid võivad mõjutada lapse käimisstiili. Lisaks on oluline valida võimalikult naturaalsest materjalist jalatsid, et need oleksid hingavad. Jalatsid peavad olema natuke paksema tallaga.

Oluline on ka see, et mähkmed oleksid lapse jaoks võimalikult mugavad, et neid saaks jooksu pealt vahetada ja nendes saaks vabalt ringi liikuda.

Emmede Klubi

20150610161133-92591.jpg