Kümme põhjust miks isad vajalikud on

Kümme põhjust miks isad vajalikud on

13. Apr 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mõned inimesed arvavad, et isade töö algab alles siis, kui poeg oskab palli lüüa või tütar vajab autohjuhti. Aga need 700 ja rohkem teadustööd, mis on antud teemal avaldatud, arvavad, et isadus on hädavajalik, kirjutab Babycentre.

10 põhjust, miks Sa tähtis oled:


1. Kes peale ema veel mähiks lapse õhtul teki alla, õpetaks talle jalgrattaga sõitu, rahastaks lapse esimest puhkust sõpradega ja ostaks talle esimese pindi õlut?

2. Tal on Sinu geenid. Sa oled osa tema ajaloost - kes ta on ja kuidas ta välja näeb - kuni nende suurte kõrvade ja omalaadse kõnnakuni.

3. Sa oled ka oma partnerile tähtis. Kui sa kohe algusest peale lapsekasvatamises kaasa lööd, on rinnaga toitmine edukam ja on ka vähem tõenäoline, et värske ema kannatab sünnitusjärgse depressiooni all.

4. Sa kasvatad üles nutikad lapsed. Lastel, kelle kasvatuses ka isad aktiivselt osalevad, on lasteaeda jõudes paremad sotsiaalsed oskused ja neil läheb 16-aastaselt eksamitel paremini.

5. Kui Sa oled hea isa, hoiab see Sinu last vaimselt tervena. Isa ja lapse lähedus on lapse pikaajalise vaimse tervise suhtes väga oluline alustala.

6. Edukatel ja professionaalsetel naistel kipub olema vähemalt üks ühine joon - neil on isad, kes neid austavad ja julgustavad.

7. Ole hea isa ja kui lapsel õige aeg saabub, on tema ka parem ema.

8. Sa saad teda vanglast eemal hoida. Kui Sa oled hea isa, on vähem tõenäoline, et Su pojal on tulevikus kriminaalkaristusi.

9. Ta on tulevikus õnnelikum. Isa osalus lapse kasvatamises, kui ta on 7, määrab, kui rahul tütar oma armastuses 33-aastaselt on.

10. Kas Sa tahad, et Su lapsel oleks kõrgem enesehinnang, ta oleks sõbralik ja usaldaks teisi? Sinu eeskuju on talle väga tähtis!

20150509134450-32783.jpg

 

Emmede Klubi