Kuidas valida lapsele suveks jalatseid?

Kuidas valida lapsele suveks jalatseid?

07. Jul 2015, 22:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Selleks, et beebi oma samme ohutult teha saaks, on oluline, et ta kannaks õigeid jalanõusid.

Esimesed jalanõud ei tohiks olla liiga suured. Üks näpp võiks mahtuda veel jalanõudesse. Parem on valida lahtise ninaosaga jalanõud, et lapse varbad näha oleks. 

Ka jalanõude tald peaks olema tugev ja lapse talda toetama.

Kuigi baleriinad on tüdrukute seas väga populaarsed ja on tõepoolest ilusad, ei ole need igapäevaseks kandmiseks sobilikud, sest need ei toeta lapse talda piisavalt.  

Suvi on ideaalne aeg jalalihaste tugevdamiseks. Need on kõndima õppimisel väga olulised. Kuigi jalanõude kandmise osas on spetsialistid erineval arvamusel, soovitatakse siiski paljajalu kõndima õppida. Kui jalad on jalanõudesse fikseeritud, kasutab laps vähem lihaseid ja liigeseid ja kõndima õppimisel on just nendesamade arendamine oluline, mitte nende fikseerimine ja selle läbi töö vähendamine. Ka tasakaal areneb paljajalu paremini. 

Spetsialistid soovitavad lapsel erinevatel pindadel kõndida lasta - see arendab lapse jalgu. 

Kasutatud jalanõude suhtes on spetsialistid skeptilised. Iga lapse jalg areneb erinevalt ja teise lapse jalanõud on juba tema jala järgi vormunud. 

Jalanõud ei pea olema kallid, aga nad peavad olema stabiilsed ja mugavad. Sellest arusaamiseks võta laps endaga poodi kaasa. 

Soovituslikud oleks avatud ninaosaga jalanõud ja tuletame veelkord meelde, et laske lastel võimalikult palju paljajalu olla!

 Emmede Klubi

Huggies ® Pants on supervenivad püksmähkmed, mis on mõeldud lastele, kes on just hakanud istuma, roomama ja kõndima.

20150615214125-19051.jpg