Kuidas poistest mehed kasvatada?

Kuidas poistest mehed kasvatada?

31. Dec 2013, 00:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Käitumine juurdub lapsepõlves! Juba esimestest eluaastatest on oluline õpetada poisile, kuidas julge ja otsusekindel olla, et ta kunagi tugevaks perepeaks kasvaks.

Kuidas seda teha?

Näita talle positiivseid eeskujusid - olgu nad päris või väljamõeldud

Ideaalis võiks poisi ümber olla palju mehi. Isa, onud, vanaisad, sugulased,  tuttavad. 

Ka raamatute ja filmide abil saab pojale eeskujusid näidata. Vali neid väga hoolikalt. Kangelasteks sobivad erinevad rüütlid, musketärid ja teised tegelased, kes ebaõiglusega võitlevad. Tänapäeva filmid ei ole sageli just parimad näited. 

Poiss tunneb  ennast mehena

3-4 aastastele võib osta rohkem mänguasju. 

Et poisis meest kasvatada, võib 5-6 aastane mehiseid asju teha - näiteks aidata isal naelu seina lüüa. Õpeta talle oma oskuseid, isa! Mida varem laps isa aitama hakkab, seda parem. See tõstabb tema enesekindlust ja poiss tunneb ennast mehisemana. 

Kiida neid

Iga kord, kui laps takitusi ületab, on oluline teda kiita ja tema edusammudele keskenduda. "Hea töö! Nagu suur mees!" Räägi talle, kui suur, tugev, vapper, kannatlik ja otsusekindel ta on. 

Ole naine!

Loomulikult, milline emme ei tahaks tugev olla, aga ära unusta, et esmajoones oled sina talle naiseeskuju.

Ole pojaga õrn, armastav ja hell. Laps õpib sinult teistele kaasa tundma, aus olema, teisi toetama ja aitama. 

Kuidas tuleks käituda?

Ära tema initsiatiivi maha suru

Sageli võime kuulda emasid ütlemas: "Mis sa seal roomad, laps? Kes ütles, et mine sinna?!

Loomulikult ei tohi päris kõike teha, aga lapsel võiks lasta lapsepõlve ka nautida. Muidugi ei ole see alati emale mugav ja vahel võib ema muretseda, sest paljud asjad tunduvad tema jaoks ohtlikud. Poisil on vaja erinevaid asju proovida.

Ära kasvata last süsteemi järgi, nagu osad emad seda teevad! Hellitad teda piiritletud aja, paned alati täpipealt õigel ajal magama ja mängid ainult kindlaid asju. Kui laps nutab, lohuta teda.

Emmede Klubi