Kuidas lõpetada vastsündinu magamise pärast muretsemist?

Kuidas lõpetada vastsündinu magamise pärast muretsemist?

15. Mar 2013, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Ma ei suuda lõpetada muretsemist, kui mu vastsündinu magab". Loe edasi, et teada saada, milliseid lahendusi pakub välja lastearst Anna Birka.

Küsimus:

"Ma ei saa lõpetada oma beebi pärast muretsemist, kui ta magab. Ma käin pidevalt kontrollimas - kas ta on elus ja kas ta hingab? Kuidas sellest hirmust üle saada?

 

Vastab lastearst Anna Birka:

 

On üsna tavaline, et ema muretseb oma vastündinud lapse pärast. Ta võib tunduda nii väike, habras ja abitu - eriti, kui tegu on esimese lapsega. Ka hoiatused imikute äkksurma sündroomi suhtes võivad segadust ja hirmu tekitada. Siiski oleks oluline sellest hirmust jagu saada ja aega beebiga nautida.

 

Pea meeles, et beebil võib esimestel elunädalatel hingamine ebareguaalne olla. Vahel võib ta paari sekundi jooksul hingamata jätta, aga ära selle pärast muretse- Kui beebi nahatoon on normaalne ( mitte liiga kahvatu ega punane), on kõik korras.

 

Et Sa tunneksid ennast öösel turvalisemalt, võid beebi voodi enda oma lähedale asetada ja kasvõi pisikese öölambi põlema jätta, et saaksid voodust tõusmata vajadusel beebit kontrollida. Samuti saad Sa oma hirmu vähendada, kui lapse keskkonna turvalisemaks muudad.

 

Et äkksurma ohtu vähendada, pane beebi magama selili või külili, mitte kõhuli. Hoolitse selle eest, et tuba ei oleks liiga kuum ja ära pane beebit raske teki alla ( võib põhjustada lämbumist).

 

Kuid kui hirm jääb püsima, räägi oma probleemist arstile. Ta aitab Sul mõista, mis on normaalne ja millal tuleks muretsema hakata.

Kristine Damškalne, www.maminuklubs.lv

 

Kas Sa oled ka beebit magamise ajal kontrollimas käinud?

Uni