Kuidas aru saada, kas laps sööb piisavalt?

Kuidas aru saada, kas laps sööb piisavalt?

23. Apr 2013, 17:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebi esimestel elunädalatel on vahel vanematel keeruline kindlaks teha, kas laps on piisavalt süüa saanud. Laps on rinnal, jääb seal magama ja nii see kordub ja kordub.

Imetamisspetsialist Sandra Lase aitab tuvastada märke, mis näitaks, kui aktiivselt laps rinnal sööb.

Esimene märk sellest, kas laps sööb või ei söö, on vaadata, kas laps neelab või mitte. Tuleks ka jälgida, kui aktiivselt laps sööb - esimestel elunädalatel võib ta selles üsna "laisk" olla. Ära selle pärast veel imetamisest loobu - beebi oskused arenevad aja jooksul!

Beebit tuleks sööta tema nõudmise järgi

Vanemad peaksid mõistma, et emme rind ei ole lapsele ainult söömise jaoks. Läbi selle protsessi saab beebi ka õnnehormoone - endorfiine, mis aitavad stressi ja kohanemisega paremini toime tulla. Miks ma peaks selle lapselt ära võtma ja talle mitte rinda andma?

Kui last imemise ajal veidi kätest ja põskedest stimuleerida, sööb ta efektiivsemalt. Lapse väljaheitest on näha, kas ta on piisavalt süüa saanud. Imetamise ajal ei tohiks rindasid pidevalt vahetada. Ühel söögiajal võiks laps süüa ühest rinnast. Kui ta on söönud üle 20-25 minuti ühest rinnast ja pole veel kõhtu täis saanud, vaheta rinda!

Reeglit, kui kaua peaks üks söögikord kestma, ei ole. Iga ema piimanäärmed töötavad erinevalt. Mõnel lapsel piisab ühest rinnast, kui emal on piima palju ja rinnad tunduvad täis. Mõnel näisel on ühes rinnas korraga piima vähem ja lapsele tuleks mõlemat rinda pakkuda.

Paku lapsele süüa siis, kui ta seda soovib.

 

Emmede Klubi