Kuidas aidata vähihaigeid lapsi?

Kuidas aidata vähihaigeid lapsi?

24. May 2017, 12:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: Pardiralli


Laupäeval, 10. juunil toimub Kardioru pargis isevärki üritus - vannipartide võiduujumine. Võistlusel saab osaleda iga üksikisik, pere, sõpruskond või ettevõte. Tuleb vaid Pardiralli kodulehekülje vahendusel makstes ühe või mitme nummerdatud pardi sponsoriks hakata. Summa, mida pardi eest maksta, valid ise. Sel aastal on juba müüdud 4358 parti ja kogutud 28535 eurot. Veider, kas pole?

Hoopis vägev! Pardiralli on 2014. aastal Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) poolt ellu kutsutud heategevuslik üritus, mille eesmärgiks on teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda ning kutsuda ettevõtteid ja eraisikuid üles andma oma panust nende abistamiseks.

Kõik sponsori leidnud pardid lastakse korraga Kadrioru pargi kanalis vette, kus nad läbivad kindlaksmääratud distantsi. Esimesena finišisse jõudnud vannipart toob oma toetajale ürituse peaauhinna, kõikide teiste osalejate vahel loositakse välja veel palju toredaid üllatusauhindu. Näiteks on tänavu auhindadeks koguperereis Rootsi Astrid Lindgreni Maailma, perepakett Meresuu SPA hotelli, perepakett Viimsi SPA hotelli koos Atlantis H2O veepargi külastusega, jms.

Partide sponsoreerimisest tuleva raha ehk annetuste eest aidatakse vähihaigeid lapsi. 2017. aastal kogutud raha läheb EVLVL-i vähihaigete laste ja nende perede tugikeskusele teenuste pakkumiseks ning MTÜ-le Minu Unistuste Päev raskelt või krooniliselt haigete laste unistuste täitmiseks.

Esimese, 2014. aastal toimunud Pardiralliga koguti vahendeid EVLVL–i tugikeskuse loomiseks ja teenuste pakkumiseks, 2015. aastal kogutud annetustega toetati tugikeskuse teenuste jätkamist ning laste jälgimismonitoride soetamist SA Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia–onkoloogiakliiniku osakonna haiglapalatitesse. 2016. aastal korraldati Pardiralli koos SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga, et koguda vahendeid raskelt haigetele lastele ravitoidusegude võimaldamiseks ja jätkati EVLVL tugikeskuse tegevuse toetamist.

Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel baseeruv organisatsioon, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et pakkuda neile elujõudu, usku ja julgustust. MTÜ põhitegevuseks on individuaalsete unistuste täitmine, kuid lisaks korraldatakse lastele, kes viibivad suure osa ajast haiglates või kodusel ravil, ka lõbusaid grupiüritusi, mis aitavad neil üksteisega suhelda ja oma lapsepõlvest rõõmu tunda.

Soeta pardinumber, osale võistlusel ja toeta raskelt haigeid lapsi SIIN