Kui vajalik on imetamine peale kuuendat elukuud?

Kui vajalik on imetamine peale kuuendat elukuud?

08. Jun 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuus kuud. See on etapp, millal enamik emasid peab imetamist tähtsaks. Imetamise spetsialist Sandra Lase juhib tähelepanu, et lapse esimesel kuuel elukuul on rinnapiim lapsele parim toit, mis sisaldab kõike, mida lapse arenguks vaja on. Kuidas on lood aga peale seda?

Siis algab tutvumine tahke toiduga, mis peaks toimuma väga aeglaselt. Seda reguleerib paljuski ka laps ise ja see sõltub sellest, kuidas laps oskab neelata ja närida, et ta saaks toime tulla tahkema toiduga.

Aga see ei tähenda ilmtingimata, et peale kuut elukuud ei peaks imikutele piima andma. Nii kaua, kuni laps kohaneb uue toiduga, on emapiim väga vajalik. Emapiim aitab ka uuel toidul seedida.

Kas see on tõsi, et vaid kuus esimest kuud saab laps rinnapiimast kõige väärtuslikumaid mikroelemente ja vitamiine? Kui tähtis on toita last rinnapiimaga ka peale kuuendat elukuud?

Vastab imetamise spetsialist Sandra Lase.

Kuue kuu vanune laps alustab tutvumist uue toiduga. Umbes 9-kuusena on ta valmis tahke toidu suurema koguse jaoks. Rinnapiim sisaldab lapse jaoks kasulikke aineid täpselt nii kaua, kui Sa imetad. Lihtsalt nende kogus lapse jaoks aja jooksul väheneb. Rinnapiima koostis tugevdab immuunsüsteemi, aitab lapsel kasvada, seedida ja toetab aju ning närvisüsteemi arengut. Loomulikult on aastasena rinnapiima tähtsus väiksem, sest laps saab seda väiksemates kogustes, kuid siiski on seal mikroelemente ja vitamiine, mis tugevdavad lapse immuunsust ja soodustavad närvisüsteemi ja aju arengut.

Emmede Klubi