Kui tihti peaks vastsündinu kakama?

Kui tihti peaks vastsündinu kakama?

05. Apr 2013, 10:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Üks Emmede Klubi kasutaja küsis:
Kui tihti peaks mu vastsündinu kakama ja mis värvi see peaks olema?
Küsimusele vastas lastearst Astrīda Dzirniece.

Vastsündinud kipuvad seda vahel tegema lausa 8-10 korda päevas ja vanemad ei peaks muretsema, kui kakamise sagedus ka väheneb - laps võib kakada ka kord päevas. 
Kui laps ka mõnel päeval ei kaka, ei peaks muretsema - kui laps sööb hästi ja pissib umbes 5-6 korral päevas mähkmesse, saab laps tõenäoliselt piisavalt toitaineid.
Kui aga laps on rahutu, tal tunduvad gaasid olevat ja ta tõmbab jalgu kõhule, võib tal tõenäoliselt kõht kinni olla ja  tasuks perearstiga konsulteerida, millega lapse muret leevendada.

Ja mis kaka värvi puudutab: Esimestel elupäevadel on see tume ja tihke - seda nimetatakse mekooniumiks. Kui beebi hakkab ema piima sööma, muutub kaka kollakaks, aga täpne toon sõltub sellest, mida ema on söönud.

Kui tihti Sinu vastsündinu kakas?

Emmede Klubi

20130327213609-79425.jpg

Huggies®  teab, et sa tahad oma vastsündinu tundlikule nahale parimat. Seepärast on Huggies ® loodud eriti pehmeks ja kaitsvaks.

Uue kujundusega esimene suurus Huggies® Newborn 2-5kg on lastele veelgi sõbralikumad - neil on spetsiaalne niiskusindikaator ja U-lõige vastsündinu naba välja jätmiseks.