Kooselu koertega hoiab lapse tervist

Kooselu koertega hoiab lapse tervist

31. Oct 2017, 23:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Koeraga majapidamises kasvamine aitab ennetada lastel dermatiidi teket ja võib leevendada astmat, kinnitavad kaks uut uuringut.

Kui ema elab juba raseduse ajal koos koeraga ja kooselu jätkub pärast beebi sündi, kaitseb see last allergilise dermatiidi tekke eest. Uuringus vaadeldi neid emasid ja lapsi, kes veetsid vähemalt tund aega päevas siseruumides, kus elab ka koer. Koeraga kooselust saadud kaitse on eriti tugev kuni lapse kaheaastaseks saamiseni, kuid märgatav veel kuni lapse kümneaastaseks saamiseni.

Dermatiit ehk ekseem väljendub kuivas, punetavas, sügelevas nahas.

Varasemalt on leitud, et astmat esineb rohkem nende laste seas, kes elavad linnas. Nüüd uuriti, kuidas mõjub astmale koerte lähedus. Tulemus on huvitav: koer majapidamises võib astmat mõjutada mõlemas suunas. Kui laps on koera suhtes allergiline, muudab koerte lähedus astma sümptomeid muidugi hullemaks. Kuid kui laps ei ole koera suhtes allergiline, aitavad koera karvadel elavad bakterid astma sümptomeid leevendada.

Seega – kui laps pole koera suhtes allergiline, on kooselu koeraga astmaatikule kasulik. Uuringu tulemusi saab teadus siiski ära kasutada ka nende laste heaks, kes ikkagi on koerte suhtes allergilised - eraldades koera karvkattelt kasulikud bakterid ja luues lapsele kokkupuute nende bakterite, kuid mitte koerte endiga.

(Allikas: IFL Science)

 

Kas Sinu kodus elab neljajalgne sõber?