Kõik, mida Sa peaksid palavikust teadma

Kõik, mida Sa peaksid palavikust teadma

21. Mar 2013, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebi palavik? Aitame Sul saada teadlikuks, millal muretsema hakata, millal tuleks lapsele rohtu anda ja millal arsti poole pöörduda.

 Nõu annab lastearst Jolanta Adītāja.

 
Millal beebile ravimeid anda?
 

Vanemad peavad ettevaatlikud olema, kui palavik on beebil või väga väikesel lapsel.

 Suuremate laste puhul tuleks ravimeid võtma hakata, kui palavik tõuseb üle 39 kraadi, imikute puhul ei tohiks seda üle 38.5 lubada.

 Mõnel lapsel võivad kõrge palavikuga kaasneda ka krambid. Sellisel juhul, olenemata lapse vanusest, ei tohiks palavikku üle 38 kraadi lasta ja peaks lapsele ravimeid andma.

 

Looduslikumad ravimid või antibiootikumid? 
 

Rahvameditsiini võib kasutada, kui lapse kehatemperatuuri on 38-38.5 kraadi.

 Samas, kui temperatuur on tõusnud üle 39 kraadi ja/või lapsel on eelnevalt esinenud palavikukrame, ei ole rahvameditsiin tihti piisavalt tõhus, et piisavalt kiiresti palavikku alandada. Väikese beebi puhul võiks ka kindlasti ravimeid anda.

 Kui on aega oodata ja katsetada, võib rahvameditsiini proovida, aga kui mitte, tuleks lapsele temperatuuri alandavaid ravimeid anda.

 
Millal peaks kutsuma kiirabi?
 

Kiirabi tuleks kutsuda juhul, kui lapsele on antud palavikualandajat, aga palavik ei allu sellele, või kui beebi on väga loid.

Kui lapsel erineb palavikukrampe, peaks vanemad viivitamatult reageerima.

 Suurema lapse puhul võiks kiirabisse helistada kui palavikualandaja ei toimi või palavik tõuseb veelgi. Loomulikult tuleks kiirabi kutsuda ka palavikukrampide puhul.

 
Kui kõrge palavik ei lähe alla.
 

Vanemad peaksid muretsema kui palavik kestab rohkem kui kolm ööpäeva. Sellisel juhul peaksid vanemad perearstiga konsulteerima.

Sel juhul ei ole enam mõistlik haigust omalkäel ravida. Kui temperatuur on kõrgem kui 37.5 ja püsib, võib see näidata põletiku, viirusinfektsiooni või bakteriaalsete probleemide olemasolu.


Emmede Klubi

 

Millega Sa tavaliselt lapse palavikku alandad?

eveliiy eveliiy 30. Sep 2014, 17:42

Olen teinud viinasokke ning alandanud palavikku küünla või siirupiga.