Kõik, mida Sa pead teadma piima tagasiheitest

Kõik, mida Sa pead teadma piima tagasiheitest

20. Mar 2013, 17:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sageli ajavad beebid peale sööki piima üles. Emmede Klubi spetsialist Irēna Putniņa selgitab, miks see juhtub, kuidas peaks käituma ja millal on vaja arsti poole pöörduda. 

Mis põhjustab piima tagasiheite?

Piima tagasiheide on seotud lapse kohanemisaja ja füsioloogiliste omadustega.

Lapse seedetrakt ei ole veel täielikult väja arenenud ja "klapp" mao ja söögitoru vahel ei tööta veel nii, nagu ta peaks. Tagasiheidet võib ette tulla nii vahetult peale sööki kui ka pikka aega peale seda!

Lisaks võib piima tagasiheidet ette tulla, kui rinnapiima asendajat antakse lapsele rohkem, kui lubatud ja rohkem, kui tema magu mahutada suudab .

Kui laps hakkab püstisemates asendites olema...

Nendel beebidel, kes söövad rinnapiima, esineb seda probleemi vähem. Kuid kui pudelipiima beebi toitu tagasi heidab, soovitatakse tal minna üle paksema kunsttoidu peale.

Piima tagasiheide peaks vähenema või lõppema, kui laps hakkab vertikaalses asendis olema - istuma, seisma, poollamavas asendis olema.

Kui piima tagasiheide on väga suur, tuleks kindlasti arsti poole pöörduda, kes uurib Sinu beebit ja veendub , et selline asi ei ole pärilik.

Kui piima tagasiheite probleem jätkub ka beebi teisel poolaastal, peaks vanemad arstiga konsulteerima, et teada saada, miks see probleem ei ole lahenenud - võib-olla ei talu laps piima.

Kokkuvõttes tuleb väga hoolikalt jälgida lapse üldist seisundit - milline on tema kaalutõus, milline oli rasedus ja sünnitus, kas tal on neuroloogilisi häireid.

Kogu seisundi hindamine annab meile võimaluse aru saada, kas seda tuleks käsitleda kui probleemi ja milliste vahenditega seda ravida saab.


Emmede Klubi

 

Kas Su beebi ajab piima tagasi? Mis on teil selle vastu aidanud?